Čtenářka Libuše z Hradce Králové požádala: „Jsem v důchodu a mám potíže s očima. Mám na pravém šedý zákal a snažím se, aby se stav nezhoršoval. Četla jsem 

článek o parazitech, kde hovořila ruská lékařka Taťána Kozlová. Můžete se jí zeptat, co by na šedý zákal doporučila?“
Paní Taťána nám v souvislosti s šedým zákalem, neboli kataraktou, řekla: „Aby se maximálně snížila pravděpodobnost rozvinutí tohoto onemocnění, je nutné vystříhat se nošení těžkých břemen. Obrovskou úlohu hraje dobrý spánek. Ostré slunce při kataraktě škodí, je třeba nosit sluneční brýle. Také se vyvarujte předklánění. V oblasti výživy je potřeba přidržet se zvláštních pravidel. Každý den snězte jedno až dvě jablka (v zimě možno i sušená). Jídelníček musí obsahovat kefír, tvaroh, dušenou mrkev, zeleninu, černý chléb, zeleninové polévky. Ze sladkého pouze zavařeniny a med. Snažte se častěji konzumovat cibulovou nať, česnek a topinambury. Je užitečné asi jednou až dvakrát týdně sníst malý kousek vepřového sádla a rovněž dvakrát až třikrát týdně vařenou mořskou rybu.
Dále je prospěšná tato procedura: Vezměte převařenou vodu, uložte ji v lednici a dvakrát denně (ráno a večer), touto vodou čtyřicetkrát opláchněte otevřené oči. Proceduru provádějte jeden měsíc.
Pokračujte další procedurou: Máčejte oči v miskách - zpočátku ve vlažném odvaru měsíčku lékařského (polévkovou lžíci květu měsíčku na sklenici čisté vody), potom v medové vodě (1/2 čajové lžičky medu rozmícháte ve sklenici převařené vody pokojové teploty).“
(zem)
Kontakt: 603 537 825, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2183382
DnesDnes191
VčeraVčera516
Tento týdenTento týden2412
Tento měsícTento měsíc10321

Partnerské weby