Lámou se vám nehty?
Potravinami vhodnými pro posílení nehtů jsou ovesné vločky, petržel, zelené fazolky, hrách, banány nebo pórek. Obsahují dostatek křemíku, který je doporučován pro ty, kteří trpí lámavostí nehtů. Proti lámání nehtů může být účinná konzumace máku. Zpevnit nehty pomůže syrová cibule.
Vitaminy skupiny B, zejména B 12, biotin a kyselina pantotenová jsou důležité pro zachování zdravé kůže a nehtů. Vitaminy ze skupiny B společně s vitaminy C a E pomáhají organismu vytvářet keratin a jiné látky nutné k růstu zdravých a silných nehtů. Jestliže se vám nehty lámou, jsou suché a třepí se, zařaďte do svého jídelníčku potraviny bohaté na vápník.
Bílé skvrny na nehtech
Vznikají v důsledku nedostatku zinku. Objevují se často v době dospívání nebo po padesátce, kdy se zvyšuje naše denní potřeba zinku.
Když se tvoří záděry…
Jedním z důvodů může být nedostatek kyseliny listové nebo vitaminu C. Nezastřihujte kůžičku u lůžka nehtů, neboť chrání nehet před plísněmi a bakteriemi. Při domácích pracích a při práci s chemickými přípravky používejte gumové rukavice. Máčíte-li si ruce dlouho ve vodě, nezapomeňte je ošetřit vhodným krémem.
(žuk)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2183363
DnesDnes172
VčeraVčera516
Tento týdenTento týden2393
Tento měsícTento měsíc10302

Partnerské weby