Arašídy
- arašídy, jsou zde jako zástupce všech plodů ve skořápce. Všechny tyto plody jsou určeny k vnitřnímu klidu a jsou symbolem ženské plodnosti.
Artyčoky
- regulují látkovou výměnu v orgánech trávicího traktu. Nejlépe je jíst je rukama (přírodní stolování), odlupují se lístek za lístkem a nechají se jen tak rozplynout v ústech.
Bazalka
- Indie je mateřská země této rostliny. Používala se a nadále je používána jako ochrana proti démonům a na výrobu svěcené vody.
Celer
- jeden z nejsilnějších prostředků podporujících mužskou potenci a ženskou touhu. Dává energii do krve.
Čočka
- je znamením dárce štěstí a symbolizuje, jako všechny plody ve slupce, ženskou plodnost.
Estragon
- jeho latinský název je dracunculus, což znamená malý drak. Takto je pojmenován pro svou pronikavou pálivou chuť, úzké listy a kořen. Lze jím vyléčit uštknutí hadem.
Fenykl
- zeštíhluje, ale také dodává sílu.
Granátové jablko
- je symbolem věrnosti v lásce a lásku spojuje.
Hořčice
- ve staré Indii se hořčice používala jako ochrana proti negativním energiím. Hořčičné výhonky byly dárci štěstí. V lásce pak je hořčice rostlinou věrnosti.
Houby
- jsou zdrojem silné prasíly lesa a tuto sílu nám také předávají. Jsou symbolem ochrany.
Chřest
- tuto zeleninu používáme, abychom očistili naše tělo. Tyčinky chřestu jsou "symbolem sexu". Jejich tvar a obsah výživných látek probouzejí jarní touhy.
Jablko
- všechny tyto magické druhy ovoce pocházejí přímo ze stromu poznání, jsou znamením plodnosti a lásky. Když jablko překrojíme napříč, jádřinec vytvoří pentagram, který je znamením ochrany.
Jahoda
- již ve středověku byla jahoda ochranným prostředkem proti jedům všeho druhu. Čarodějky ji v kuchyni oceňují především pro její smyslný vzhled.
Kdoule
- symbol štěstí, lásky a dlouhého života. Během svateb hrají klíčovou roli jako "jablka plodnosti".
Krabi
- jsou symbolem Phalusse, obsahují cenné bílkoviny a dodávají sílu.
Králík
- odedávna je symbolem štěstí a plodnosti.
Mák
- posiluje mužskou pohlavní touhu.
Med
- je považován za symbol znovuzrození. Má mimo svou výjimečnou sladkost také konzervační vlastnosti.
Meduňka
- těší a oživuje srdce, jak již věděla svatá Hildegarda. Má uklidňující účinky, pomáhá při odstranění křečí a působí proti depresím a strachu.
Obilí
- roste přímo z klína Země a umírá během žní. Symbolizuje mužský princip - semena vypadávají do půdy, aby dala vzniknout novému životu.
Olivy
- první olivy pochází ze sporu mezi Athénou a Poseidonem. Staly se plodem Athény. Olej, který se pracně získává z oliv, se dříve ke spotřebě používal jen vzácně, a to při náboženských obřadech při pomazání těla. Olivy obsahují vitamin B, který blahodárně působí na nervy, kůži a vlasy a mnoho důležitých mastných kyselin, proto se olivy staly plodem krásy.
Pampeliška
- příroda nám tuto rostlinku darovala pro naše zdraví. Je očišťující, uklidňující a bohatá na vitaminy.
Paprika
- podporuje krevní oběh, zvyšuje obranyschopnost, potlačuje stresové reakce, stimuluje dobrý stav organismu a sexuální touhy.
Petržel
- podporuje krevní oběh. Ovšem pozor, v těhotenství se musí s petrželí opatrně, poněvadž může vyvolat samovolný potrat. Již v antické době se používala petržel k vyvolání menstruace či k provedení potratu.
Rajčata
- nazývaná též jablky života. Přinášejí nám sílu slunce a zahrnují nás štěstím.
Rozmarýn
- má uklidňující účinky při vypětí a dává nám novou energii. Tato rostlinka symbolizuje lásku, touhu a krásné snění.
Ryba
- znamení Ryb a také křesťanský symbol ukazují dvě poloviny Měsíce. A tak je ryba dítětem měsíce a moře, znamením ženství.
Řeřicha
- je velmi bohatá na vitaminy a měli bychom ji sbírat jen v květnu u pramene potoků. Pomáhá při čištění ledvin, její oleje posilují imunitní systém a mají uklidňující účinky.
Sedmikráska
- drobná a přece tak zářivá na lukách. Je velmi výživná a působí proti střevním zánětům.
Šafrán
- je jednou z nejstarších rostlin, které známe. Dodnes je považována za nejdražší. Je to droga, která se odpradávna používala k urychlení porodu. Dále se šafrán používal k barvení látek. V dávných dobách šafránem obarvený oděv znamenal moc a bohatství.
Šalvěj
- v dřívějších dobách se o této rostlince uvažovalo, že dává nesmrtelnost. Byla považována za čarodějnou bylinu a ženy ji používaly k tvorbě mateřského mléka při kojení a také k léčení ženských nemocí.
Vavřín (bobkový list)
- symbolizuje slávu a moudrost, úspěch, vítězství a proroctví. Pokud ho použijete čerstvý a samotný, tak má lehké narkotizační účinky a může vás uvést do slabého hypnotického stavu.
Vejce
- je již po dlouhá staletí symbolem života, plodnosti, tvůrčí síly, ochrany a léčení.
Zázvor
- má výraznou, pronikavou chuť, regulační a projímací účinky. Velmi dobře působí proti nachlazení a je účinným domácím prostředkem proti nevolnosti. V dávných dobách byl považován za zázračný kořen, který se používal proti moru.
(vlab)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2315264
DnesDnes68
VčeraVčera800
Tento týdenTento týden68
Tento měsícTento měsíc22190

Partnerské weby