Astrální cestování, nazvané také OBE (Out of Body Experience - mimotělní zážitek), provází lidstvo už celá tisíciletí. Jedná se o neomezenou formu cestování, kdy astrální tělo může prozkoumat sebevzdálenější prostory tohoto světa, a to pomocí pouhé myšlenky. Při tomto jevu lidská duše opouští dočasně tělo, se kterým je spojena jakousi stříbrnou nití. Ta ne nepodobna pupeční šňůře spojuje tělo astrální a fyzické, které je během cestování v astrálním světě částečně zneschopněno.
Jak to celé probíhá
Jak konkrétně astrální cestování probíhá? Člověk pokoušející se o mimotělní zkušenost v případě úspěšného opuštění fyzického těla cítí, jak jeho astrální tělo odchází prostřednictvím temene hlavy a ztrácí na malý okamžik vědomí. Následuje krátká chvíle na jakousi "aklimatizaci", kdy se astrální tělo okamžik vznáší nad fyzickým, což se při poklidném návratu opakuje. Pokud se jedná o náhlý návrat, fyzickým tělem proběhne několikeré zaškubání.
Nepociťujeme bolest
Astrální tělo je velmi podobné fyzické schránce, je však jemnohmotné a dalo by se s trochou fantazie říct, že i jistým způsobem průsvitné. Astrální tělo při cestování nejen, že údajně necítíme, ale nepociťujeme ani například žádnou bolest, nemáme hlad nebo žízeň a tak podobně. Podobně jako v běžném životě si ale nemůžeme dělat vše, co nás napadne. Nelze například provést zviditelnění se, stejně jako "osobně" navštívit přátele či známé.
Zásady astrálního cestování
Pokud chceme astrálně cestovat, musíme se také vyvarovat určitých věcí, které by mohly případně způsobit velké potíže s opouštěním fyzické schránky nebo dokonce samotný akt cestování znemožnily. Je nutné být uvolněný, pobývat v klidné a temné místnosti či být oblečen ve volném oděvu, samozřejmostí je absence alkoholu v krvi nebo většího množství jídla v útrobách. Důležitá je i schopnost koncentrace, bez které se astrálně cestovat nejspíše vůbec nepodaří. Stejně tak musíte věřit, že se vše skutečně podaří. Pokud je to pro vás jen zábava pro ukrácení dlouhé chvíle, nelze s určitostí uspět.
Až na samý konec fantazie
Při astrálním cestování se můžete oprostit od obav ze své vlastní smrti, navštěvovat již dávno zemřelé osoby nebo dokonce cestovat v čase. Astrální cestování podle většiny odborníků na tuto problematiku není nikterak nebezpečné, fyzické tělo vyvijí přibližně takovou aktivitu, jako během normálního spánku. Pokud by snad bylo fyzické tělo jakkoliv ohroženo, díky stříbrné niti se s astrálním opět spojí v jeden pevný celek během malého okamžiku. Určitý šok ale můžeme prožít, pokud astrálně cestujeme relativně krátce po požití sebemenšího množství alkoholu nebo jsme pod vlivem drog. Tehdy je prý možné zahlédnout bytosti z nižších dimenzí, které mohou svým vzezřením nahnat opravdu strach.
(ngn)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

2237382
DnesDnes487
VčeraVčera833
Tento týdenTento týden1320
Tento měsícTento měsíc13447

Partnerské weby