Jsou vynikajícím prostředkem na zhubnutí, udržují cévy v dobré kondici, předcházejí zánětlivým onemocněním nebo mozkové příhodě, posilují imunitní systém. Vysoké dávky vitaminu C pomáhají s rychlejším hojením ran, podporují očistu ledvin a jater od nejrůznějších jedovatých látek. Citron je dobrým lékem na zažívání, neboť stimuluje tvorbu žluče a zabraňuje tvorbě krevních sraženin. Lidové léčitelství doporučuje čerstvý citron konzumovat při angíně, horečnatých stavech. Šťáva z citronu nejen osvěží, ale pomáhá i s revmatickými bolestmi, při všech formách žilních chorob, ale poradí si i s rýmou, jestliže do nosu několikrát denně nakapeme pár kapek čerstvé citronové šťávy.
Dalším přítelem našeho zdraví je pomeranč. Látky v něm obsažené, zejména flavonoidy, regenerují obranyschopnost organismu, pomáhají snižovat teplotu, s pomerančovou šťávou můžeme účinně bojovat proti zácpě. Je prokázané, že například pektin snižuje hladinu cholesterolu v krvi, antioxidanty pomáhají tělu vytvořit odolnost proti infekčním chorobám a odstraňovat škodlivé volné radikály.
K významné trojici citrusových plodů patří i grapefruit, který se mnohdy označuje jako léčivý elixír. Obsahuje velké množství antioxidantů, které pomáhají likvidovat volné radikály, co poškozují buňky v těle a mohou vyvolávat zánět či vést k srdečním problémům nebo rakovině. Čerstvé plody doporučují lidoví léčitelé při nechutenství, špatném trávení, jako prevenci arteriosklerózy. Kromě jiného grapefruit posiluje imunitní systém, zlepšuje náladu, nápomocný je při hemoroidech, křečových žilách, pomáhá stabilizovat střevní mikroflóru.
(ruch)

RADA SPIRITU
Citrusové plody se nedoporučují lidem s akutním zánětem žaludku, gastritidou, se zvýšenou sekrecí žaludečních šťáv, při vředových onemocněních žaludku a dvanácterníku.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2219512
DnesDnes31
VčeraVčera639
Tento týdenTento týden31
Tento měsícTento měsíc12037

Partnerské weby