První doložené zmínky o léčebném využití magnetů spadají do období 200 let př. n. l., zatímco západní věda se o magnetoterapii začala zajímat někdy v polovině třicátých let dvacátého století. V současnosti se ovšem hovoří o tom, že se snižuje síla magnetického pole Země (za posledních 500 let se snížila o polovinu). Toto pole je přitom náš hlavní zdroj magnetismu. Nedostatečné magnetické pole může mít vliv na vznik různých nemocí (migréna, nespavost, nervové napětí, bolesti v zádech, celková únava…).
Lidské tělo v magnetickém poli
Magnetické pole Země působí na buňky v našem organismu, což je důležité mimo jiné pro naši krev. Dýchání obohacuje krev kyslíkem, přičemž se červené krvinky záporně nabíjejí. Vzájemně se pak odpuzují, podobně jako magnety se stejným pólem. Díky tomu, že se odpuzují, nedochází k jejich shlukování a krev zůstává tekutá, proudí a zásobuje dobře všechny buňky těla kyslíkem i výživnými látkami. Zároveň se mízním systémem mohou odvádět z těla jedy. Není-li dost nabitých červených krvinek, odpuzování nefunguje, krev neproudí tak, jak by měla. Magnetické pole působí i na bílé krvinky, jež mají schopnost „opravovat“ či ničit buňky, které nepracují tak, jak mají. K tomu využívají schopnost tzv. přilnavosti. Nádorové buňky ničí tuto schopnost bílých krvinek a magnetické pole ji naopak obnovuje.
Účinky zmagnetizované vody a dalších nápojů
Magnetizace dává vodě zcela zvláštní a biologicky významné vlastnosti. Voda se stává měkčí, mění se i její chuťové vlastnosti. Rostliny zalévané zmagnetizovanou vodou prospívají lépe a mají sladší plody, zmagnetizovaná voda urychluje klíčivost semen. Co se vlivu na lidský organismus týče, prokázaly experimenty zvýšení odolnosti proti infekcím, regulaci trávicích funkcí, protiaterosklerotický efekt, zklidňující účinek na nervový systém. Uvědomíme-li si, že je lidské tělo tvořeno z velké části právě z vody, je jasné, že konzumace dostatečného množství vody a dalších kvalitních tekutin nesmí být podceňována. Voda je podmínkou fungování metabolismu - umožňuje účinný přenos látek i vylučování odpadních produktů. Magnetizací mění voda strukturu - hustota, viskozita, vodivost, pH i povrchové napětí. Zmagnetizované tekutiny jako jsou voda, minerálky, džus, čaj a jiné, by měly být součástí každodenního pitného režimu k doladění dobrého zdravotního stavu a posílení imunitního systému organismu. Zmagnetizované nápoje příznivě působí při zažívacích potížích, nadýmání, žaludečních vředech, ledvinových a žlučníkových kamenech, menstruačních potížích a menopauze. Zmagnetizovaná voda je vhodná taktéž pro ošetření pleti, mytí pokožky, při potížích s akné, ekzémy. Výzkumy prokázaly, že zmagnetizovaná voda podporuje obnovu tkání, ulehčí vylučování zplodin a toxinů, sníží hladinu cholesterolu. Odborníci zvláště doporučují vypít sklenici zmagnetizované vody hned po probuzení, nalačno. Pročistí se tak tlusté střevo, posílí srdce, okysličí mozek.
Jak si nápoje zmagnetizovat?
Magnetizaci tekutin urychlí a efekty prodlouží, pokud se tekutina uvede do varu a nechá se v magnetickém poli vychladnout (tento postup je nejvhodnější při přípravě čajů, zejména bylinných). Existuje více způsobů, jak si vodu či jiné nápoje zmagnetizovat, jako velmi efektivní se osvědčil magnetický termošálek. Nápoj určený ke zmagnetizování (ať již horký nebo chladný) se do něj uzavírá na dobu 10 až 15 minut. Poté je plně zmagnetizovaný. Zvláště se doporučuje vypít sklenici zmagnetizované vody hned po probuzení, nalačno. Pročistí se tak tlusté střevo, posílí srdce, okysličí mozek.
(šál)
Magnetický termošálek Tianci cup s keramickou vložkou je možné zakoupit i v zásilkovém obchodě Spirit (www.spiritobchod.cz).

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2169417
DnesDnes20
VčeraVčera647
Tento týdenTento týden667
Tento měsícTento měsíc15593

Partnerské weby