Dusivý kašel
Silný, dusivý kašel léčili naši předkové přikládáním horkých vlhkých obkladů z odvaru senných květin na prsa. Po horkých obkladech měla následovat stálá horká koupel nohou po dobu půl hodiny a nakonec se prsa i nohy měly umýt studenou vodou. Mimoto se doporučovalo pít denně tři až čtyři hrnky čaje z jitrocele, fialek, ibiškového koření, rozrazilu a devětsilu.
Ječné zrno
Je zarůžověle zapálený tvrdý otok oční klapky, který sám o sobě, jakmile vřed uzraje, zmizí. Často se však stává, že se tak nestane a ztuhnou v tvrdé uzle. Léčení spočívalo v častějších očních koupelích v odvaru přesličky. Potom se ječné zrno třelo směrem k nosu a jemně hnětlo. V zatvrzelých případech bylo nutné přiložit večer na oční víčka obklad z lněného semene, uvařeného na kaši.
Zánět močového měchýře
Denně jednou až dvakrát přikládat na podbřišek horké obklady z odvaru přesličky a to nepřetržitě po dobu jedné hodiny. Poté si dopřát po každé půlhodince horkou koupel nohou. K tomu pít denně tři až čtyři šálky přesličkového čaje, případně konopného, řepíkového a z jalovcových plodů.
(ryp)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2219515
DnesDnes34
VčeraVčera639
Tento týdenTento týden34
Tento měsícTento měsíc12040

Partnerské weby