Meduňka
Odvar z této byliny posiluje žaludek, podporuje trávení a velmi příznivě působí na nervový systém. Upotřebíme ji při žaludečních křečích a menstruačních bolestech. Zevně působí hojivě při otocích, růži a krevních podlitinách.
Kopřiva
Vymačkaná šťáva je velmi léčivý prostředek při plicních nemocech. Odvar z byliny posiluje růst vlasů. Poněvadž obsahuje velmi mnoho vitaminů a stopových prvků, můžeme ji upotřebit také v kuchyni do salátu nebo ji připravit jako špenát.
Vlašský ořech
Odvar z listů je výborný prostředek proti slabosti žaludku, zahleňování střev. Odvar užíván zevně působí příznivě při všech očních zápalech, na podebraná místa.
Řepík
Patří mezi nejváženější léčivy byliny. Nejlépe působí při bolestech jater a sleziny, také při zánětu krku. Vhodný je proti revmatismu.
Petržel
Čaj z petržele podporuje močení, vhodný je pro osoby, které trpí močovým pískem a kameny. Tlučené listy přiložené na zanícená prsa šestinedělek příznivě působí na zatvrdnuté mléčné žlázy.
Máta peprná
Čaj z této bylinky užívané po lžících rychle působí při křečích a nadýmání. Posiluje žaludek, účinkuje proti zahleňování, zabraňuje nevolnosti v dopravních prostředcích.
Šalvěj
Bývá označována jako svatá bylina. Velmi pomáhá při silném zahlenění, pocení a močení. Odvarem vyplachujeme oteklé mandle, podebrané dásně, užíváme při jiných problémech v ústech.
(ryp)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2342325
DnesDnes234
VčeraVčera1257
Tento týdenTento týden2296
Tento měsícTento měsíc22482

Partnerské weby

apartman banner