Když odstupoval papež Benedikt XVI. ze své funkce, údajně ze zdravotních důvodů, zřejmě došlo k přerušení kontinuity tzv. Malachiášova proroctví. Po volbě Benediktova nástupce Františka tu náhle byli papežové dva – bývalý a současný. Způsobí tato výjimečnost to, že nedojde k naplnění hrozivé předpovědi o zániku katolické církve? Prý ano.
O co vlastně jde? Z historie a pověstí známe řadu příkladů, kdy přerušené rituály způsobily něco mimořádného. Rabín Löw nebo středověký dr. Kytl se s tímto jevem potýkali několikrát. Budoucnost, zdá se, je také svým způsobem naprogramována. Ale jen částečně, osudy můžeme pozměnit. Benedikt XVI. (Joseph Ratzinger) je mužem vzdělaným, určitě četl i text Malachiášova proroctví. V něm stojí, že po papežovi zvaném „Gloria olivae“ (sláva olivy) do čela církve nastoupí „Petrus Romanus“ (Petr Římský, neboli Petr II.). Malachiáš prorokoval, že během jeho pontifikátu začne rozklad církve, který vyvrcholí jejím zánikem. V textu se píše: „Za posledního pronásledovaného papeže Svaté církve římské bude otec Petr II. vládnout z Říma. Potom nastane zkáza a strašlivý soudce vyřkne ortel nad svým lidem.“
To vše se ale stane jen tehdy, pokud bude po smrti „papeže olivy“ (Benedikta) řádně zvolen následovník. Tím, že Ratzinger předčasně ze své funkce odstoupil, došlo k narušení této předpovědi. Do rituálu obměny papežů je instalován „spirituální virus“. Tím pádem děj změní jen směr, jako odkloněná střela. Dějem rozumíme Malachiášovo proroctví. Jak prosté a přitom geniální! Malachiášova předpověď pro Petra II. překvapivě koresponduje i s třetím proroctvím z Fatimy. A kdo má být oním „papežem v bílém“, Petrem II.? Uvažujte sami.
Rituál byl přerušen, dějiny jdou jiným směrem, alespoň v kauze „Malachiáš“. Šlo o náhodu nebo o geniální tah moudrého, vzdělaného a odpovědného expapeže, který možná věděl víc než my ostatní?
(sun)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2275589
DnesDnes44
VčeraVčera1180
Tento týdenTento týden44
Tento měsícTento měsíc7838

Partnerské weby