Myslíte si, že zhubnout znamená mít štěstí, že budete jistější, krásnější? Pozor, můžete se šeredně mýlit! A to i přesto, že zdravotní pozitiva optimální tělesné hmotnosti, dostatku pohybu a správné životosprávy jsou pro mnohé lidi spouštěčem k tomu, aby se svým vzhledem něco udělali. Čím výraznější zhubnutí, o to lepší váš život bude, dalo by se s troškou nadhledu říci. I bez mnoha kil navíc se ale nemusí váš život hned tak změnit k lepšímu.
Možná je to tím, že hubnutí řeší zase jen hubnutí. Neřeší další problémy, které člověk má. Někdy je člověk jednoduše nešťastný kvůli jiným věcem. Když se nesplní očekávání, že po zhubnutí bude všechno lepší, je o to víc v depresi.
Když je člověk při těle, ne všichni se s ním baví. A pokud ano, dělají to někdy jiným způsobem, než kterým se baví s někým atraktivnějším. Zvýšená pozornost a zájem, který může přijít ruku v ruce se shozenými kily, tak může být pro řadu lidí doslova šokující.
Problémy s sebou může přinášet i změna šatníku. Nejedna žena, která se dříve oblékala jen v oddělení nadměrných velikostí, se může cítit nejistá až vystrašená, když vejde do oddělení standardních velikostí. Ať už to chce nebo ne, oblečení menších velikostí bývá více upnuté a odhaluje více nebo obepíná více, a to může být pro mnohé stresující. Je to totiž pravý opak toho, co plnější ženy nosily dříve. Tedy oblečení, které všechno to nehezké schovávalo. Psychice nepřidá pak už ani samotný finanční dopad, že bude potřeba vyměnit většinu šatníku za nové, menší velikosti.
A pak je tu ještě jeden výrazný aspekt, který může očekávání hubnoucích zcela zničit. Být hubenější totiž automaticky neznamená, že postava bude na pohled ideální. Především při výraznějším hubnutí jsou totiž nepříjemným výsledkem povadlá či povislá kůže nebo ňadra. Tyto projevy navíc přes noc samy nezmizí, někdy je potřeba i zásah lékaře. Pohled do zrcadla tak nepřinese tolik očekávané uspokojení. Zklamání pak bývá o to větší a radost z hubnutí se vytratí jako mávnutím kouzelného proutku.
(toh)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2275589
DnesDnes44
VčeraVčera1180
Tento týdenTento týden44
Tento měsícTento měsíc7838

Partnerské weby