Reiki je energie a léčitelská technika užívaná po tisíce let. Vychází z východních filozofií, traduje se, že vznikla v Japonsku. Jejím „objevitelem“ a propagátorem byl Dr. Mikao Usui, japonský buddhista, jemuž byla zjevena během půstu jako „klíč k léčení“. Ovšem skutečný počátek reiki leží zřejmě ještě kdesi hlouběji v historii lidstva.
Co říká náboženství?
Křesťanství reiki považuje za nesourodé seskupení prvků magie, spiritismu a pojmů řady náboženských systémů. Ruské pravoslaví dokonce otevřeně hodnotí reiki negativně a staví ho na úroveň okultních praktik a kultů destruktivních sekt.
Studie potvrzují…
Podle oficiálních výzkumů při reiki terapii dochází k reálným a měřitelným změnám v lidském organismu a k celé škále účinků. Energie reiki zvyšuje imunitu (počet bílých krvinek v těle), mírní stres, úzkost a psychické potíže, tiší únavu a bolest, klidní tepovou frekvenci, snižuje krevní tlak atd. Výzkumem se v této oblasti zabývá v zahraničí množství univerzit, nemocnic i léčebných center. Hodnocením výsledků vědeckých studií o reiki se pak konkrétně v USA zabývá program Touchstone. Z jeho hodnocení vyplynulo, že 83 procent studií potvrdilo větší či menší léčivé účinky reiki! Přesto je podle některých odborníků účinnost a prospěšnost léčby reiki nadhodnocena, přeceňována.
Jak reiki funguje?
Vědci zatím netuší přesně, jakým způsobem reiki funguje, k čemu konkrétně během terapie dochází. Nezávislý výzkum prováděli mimo jiné lékaři Robert Becker a John Zimmerman v 80. letech 20. století. Snažili se zjistit, co se děje, když lidé praktikují terapii reiki. Odhalili, že se křivka mozkových vln předávajícího a přijímajícího synchronizují ve stavu alfa, jenž je charakteristický pro hlubokou relaxaci a meditaci. Jejich puls se sjednocuje s magnetickým polem Země (Schumanova rezonance). V té chvíli je biomagnetické pole rukou předávajícího více než tisíckrát větší oproti normálním okolnostem. Britská lékařka Toni Bunnellová je přesvědčena o tom, že propojení energetických polí předávajícího a Země umožňuje čerpat energii z nekonečného energetického zdroje či univerzálního energetického pole právě prostřednictvím Schumanovy rezonance. Profesor Paul Davies a Dr. John Gribben v knize Mýtus Hmoty (vydané v roce 1991) probírají pohled kvantové fyziky na vesmír, v němž je vše propojeno v živé síti nezávislosti. Toto vše podporuje prožívání jednoty a rozmachu vědomí, které lze pozorovat u těch, kteří pravidelně dostávají nebo se léčí reiki.
Dr. Zimmerman v USA a profesor Seto v Japonsku zkoumali pulzaci biomagnetického pole (v letech 1990 a 1992), které je patrné v rukou předávajících při jejich práci. Zjistili, že pulzy jsou ve stejných frekvencích jako mozkové vlny a pohybují se nahoru a dolů od 0,3 do 30 Hz, soustřeďují se hlavně na hladině 7 a 8 Hz, ve stavu alfa. Nezávislý lékařský výzkum dokázal, že rozsah frekvencí je při léčení stimulován v těle na specifické frekvence, které jsou vhodné pro různé tkáně.
Například: 2 Hz podporují regeneraci nervů, 7 Hz růst kostí, 10Hz napravování vaziva a šlach a 15 Hz shluky červených podkožních žilek. Fyzioterapeutické vybavení, které je založeno na těchto principech, bylo navrženo tak, aby pomohlo s regenerací jemných tkání, ultrazvuková technologie je běžně používána na ucpané artérie a na odstranění ledvinových kamenů. Také je mnoho let známo, že přiložením elektrického prstence kolem fraktury, která se nehojí, se stimuluje růst a vyhojení kosti.
(rid)
Pokračování příště: Zkušenosti léčených

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2272451
DnesDnes108
VčeraVčera1235
Tento týdenTento týden3862
Tento měsícTento měsíc4700

Partnerské weby