V mapách častokrát objevíme název Háj, Hájek či Háje. Nijak se nad tím nepozastavujeme, proč také. Ani si neuvědomíme, že podobné názvy vrchů či obcí jsou přímo odvozeny od posvátných pohanských hájů. Fungovaly jako „vězení“ či „rezervace“ pro démony a bludné duše.
Vše mělo dokonale propracovanou strategii. Ta se opírala o mocné rituály. Škodící démoni (energetičtí návštěvníci) byli zpacifikováni s pomocí černé magie. Například Keltové používali známé magické meče, nože, ochranné přilby, návleky i zvláštní nákrčníky. Říkalo se jim „torques“ a byly nedílnou součástí speciálních oddílů pro boj s démony. Jenže nastal první problém, odchycení démoni museli být někam odklizeni. Ale kam s nimi? Zkoušely se jeskyně, ale moc se neosvědčily. Složité to bylo i s vodou, protože je perfektním vodičem – a negativní energie ještě zesilovala. Zasvěcenci dali hlavy dohromady a vymysleli posvátné háje, zvláštní území, která byla obyčejným příslušníkům etnika zapovězena. Vstup měli jen vyvolení.
Posvátné háje, sídla bohů, byly ve skutečnosti vězením pro zotročené démony. Do hájů se přinášela „potrava“ pro nenasytné egregory (jakési „vysavače“ biopole), částečně pomáhaly i stromy a vlhkost v temných hájích. Háje měly i své strážce, neviditelné vězně hlídali. Občas ale došlo k různým nehodám, některému z démonů se podařilo prolomit ochranu a uniknout ze střeženého prostoru. Pak přízrak řádil mezi lidmi, kteří vše mylně považovali za trest boží. Únikům bránily i později budované a pečlivě projektované svatyně, nacházely se v těsném sousedství.
Dnes již v bývalých posvátných hájích žádné démony nenajdeme. Ale pozor, tzv. zbytková energie je stále přítomna. Citlivým návštěvníkům může způsobit různé potíže, od bolesti hlavy a nervozity, až po návaly strachu. A přespávat na takových místech rozhodně nedoporučujeme!
(sun)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2201253
DnesDnes324
VčeraVčera603
Tento týdenTento týden927
Tento měsícTento měsíc11003

Partnerské weby