Půvabné Zlonice jsou městskou památkovou zónou. Zdejší území bylo osídleno již v mladší době kamenné. Na důležité železniční křižovatce zaujme zámek, který pochází z počátku 17. století. Kostel Nanebevzetí Panny Marie vznikl ve středověku, rozsáhlou přestavbu v barokních časech zařídili tehdejší majitelé panství, rod Kinských. Díky odvážnému dílu se dvouvěžatá svatyně stala důležitým tvarovým zářičem, přijímačem i vysílačem energií. Podle odborníků a psychotroniků je spojena i s podivnou sochou svatého Onufria poblíž města. Jak? Díky fenoménu „ley-lines“, systému energetických linií v krajině. Ale proč vlastně?
Svatý Onufrius není žádnou vybájenou postavou, skutečně žil ve 4. století v Egyptě. Stal se zasvěcencem a poustevníkem. Podle životopisů svatých strávil 59 let v poustevně na poušti. Díky asketickému životu údajně prošel samozasvěcením a dokázal čerpat informace z kosmické kroniky, informačního pole vesmíru. Uměl číst v budoucnosti, mohl kontaktovat bytosti z jiných světů a rozuměl zvířecí řeči. Na své poustevničení se připravoval pobytem v klášteře. Konvent stál jen kousek od Théb, duchovního centra starého Egypta. Mysterijní školy a slavní mudrcové tady předávali svá učení dalším vyvolencům. Onufrius byl podle všeho jedním z nich. Podle legendy žil na poušti z andělských milodarů. Nebeští průvodci mu každý den přinášeli potravu a každý týden posvěcenou hostii. Podivné je, že asketa po nějakém čase porostl srstí a vypadal jako zvíře. Jakou „andělskou“ stravu vlastně konzumoval? A kdo byli ti záhadní andělé v bílých řízách, se stříbrnými a zlatými čelenkami na hlavách?
Svatý Onufrius je otočen tváří k městu. Podle jedné z pověstí hledí přímo na úložiště velkého pokladu. Nebyly ale největším pokladem jeho znalosti a vědomosti?
(sun)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2259494
DnesDnes398
VčeraVčera685
Tento týdenTento týden1083
Tento měsícTento měsíc14902

Partnerské weby