Bradavice jsou způsobovány speciálním virem, který řadíme mezi tzv. papiloma viry. Ve své podstatě virus je až v kráteru, tedy v hloubce až jeden centimetr. Soudobá medicína využívá aplikaci tekutého dusíku, laser nebo chirurgický zákrok. Útvar, který se na kůži vytvoří a vypadá jako bradavice, nemusí být bradavice. Je zde nebezpečí záměny bradavičnatého útvaru za nádor. Pozor, když se bradavice nebo pigmentový névus opakovaně dráždí jakoukoli chemikálií, může dojít nejenom k poleptání, ale i ke vzniku zhoubného bujení takto ovlivňovaného úseku kůže. Co nabízí lidová medicína na bradavice?
Šťáva z vlaštovičníku většího. Z čerstvě utržené rostliny vymačkáme žlutavě zbarvenou šťávu, kterou opakovaně potíráme bradavici, a to po několik dní. Většinou až po deseti i více dnech bradavice atrofuje a nakonec zmizí.
Brambora. Oblíbeným lidovým receptem na bradavice je brambora. Kousek seříznuté brambory přiložíme přímo na bradavici a převážeme, vždy od večera do rána. Postup opakujeme tak dlouho, než bradavičnatý výrůstek sám odpadne.
Banánová slupka. Obsahuje v sobě látky, které doslova bradavici dokážou rozpouštět. Pravidelně večer přikládáme na bradavici vnitřní stranu banánové slupky a ráno ji sundáme. Fixujeme nejlépe leukoplastí. Postup opakujeme několik dní, až se bradavice vyloupne.
Vrbová kůra. Obsahuje salicyláty, které jsou součástí mastí, jež obdržíme z lékárny k léčbě bradavic. Kousek kůry odřízneme. Umyjeme, přiložíme na bradavici a přelepíme náplastí. Aplikujeme vždy od večera do rána po několik dní, až bradavice sama odpadne.
Pampeliška. Každý den potřeme bradavici pampeliškovým mlékem, které dostaneme zmáčknutím stonku rostlinky. Tím stimulujeme i náš imunitní systém, který po několika dnech, a to každodenním ošetřováním, bradavici zlikviduje.
Česnek. Rozmačkáme stroužek česneku, přiložíme na bradavici a převážeme. V oblasti bradavice se vytvoří puchýř, který do týdne odpadne i s bradavicí.
(nek)

DODATEK
Ve středověku se bradavice zaříkávaly a kupodivu to mělo v mnoha případech pozitivní účinek. Z toho plyne, že na přítomnost bradavic na našem těle má do jisté míry vliv i psychika.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

2237402
DnesDnes507
VčeraVčera833
Tento týdenTento týden1340
Tento měsícTento měsíc13467

Partnerské weby