Kmín pomáhá proti alergiím. Moderní medicína prokázala pozitivní účinky kmínu na imunitní systém. Má protialergické schopnosti, proto se používá jako podpůrný přípravek u některých alergických onemocnění. Určený je také na posílení organismu při viróze nebo chřipce. Nechcete-li si vařit doma odvar, můžete použít olej z černého kmínu koupený v lékárně, který má stejné pozitivní účinky.
Zázvor poráží viry. V boji proti virózám i bakteriálním infekcím nespoléhejte jen na chemii. Využijte raději poznatky o síle zázvoru, děděné z generace na generaci. Bílé kořeny se prodávají mezi zeleninou. Doma je oloupejte a nakrájejte. Kousky hodinu povařte v deseti šálcích vody a přeceďte. Získáte zázvorový čaj, který můžete popíjet samotný a stimulovat tak pocení. Pro větší efekt lze nálev smíchat (1 : 1) s jablečným moštem, jenž dodá tělu minerály, či kvůli vitaminům přidat dvě lžičky citronové šťávy. Nápoj se podává horký.
Léčivý křen. Štiplavá silice spolu s vitaminem C a dalšími látkami v kořeni křenu mají léčivé účinky. Rozdrcením kořene vznikají prchavé antibiotické látky, které výborně odhleňují průdušky. Křen normalizuje střevní mikroflóru, zlepšuje metabolismus. Celkově působí na organismus povzbudivě, pomáhá při rekonvalescenci. Podávejte ho čerstvý, nejlépe s nastrouhanými jablky, která zmírňují jeho štiplavost.
(dra)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2281763
DnesDnes31
VčeraVčera1209
Tento týdenTento týden31
Tento měsícTento měsíc14012

Partnerské weby