Čaj zažene žízeň, v horkém dni báječně osvěží, organismus posiluje, ale má také neuvěřitelné zkrášlující účinky. V čem nám může být nápomocný?
Když se spálíme. Obklady ze studeného čaje používaly naše babičky na spáleniny od slunce.
Lesk pro vlasy. Vypadají vaše vlasy jako bez života, působí unaveně, jsou poškozené? Uvařte si silný černý nebo zelený čaj a odvarem si vlasy opláchněte po jejich umytí.
Na unavené oči, otoky. Efektivní řešení přináší sáčkovaný čaj, který přikládáme na oči vychlazený po jeho spaření. Poradí si se začervenáním očí, oteklými víčky i kruhy pod očima, s únavou po bezesné noci.
Jemným vráskám udělá dobře vatový tampon namočený do silného zeleného čaje. Obsahuje hodně antioxidantů, účinně bojuje proti prvním příznakům stárnutí.
Potící se nohy - velmi nepříjemný problém. I tady stojí za to vyzkoušet čajovou lázeň. Do osvěžující koupele pro nohy můžeme přidat některou z voňavých bylinek - například levanduli, dubovou kůru a jejich léčivý účinek znásobit přidáním silného odvaru černého nebo zeleného čaje.
Čajem prospějete i své postavě. Kdo chce být štíhlejší, měl by alespoň tři šálky zeleného čaje zařazovat denně do svého jídelníčku. Jeho konzumace urychluje metabolismus, snižuje chuť k jídlu, navíc se postará o větší fyzickou výkonnost, předchází srdečním onemocněním a stabilizuje hladinu krevního cukru.
Domácí pleťová maska. Potřebujeme jednu lžíci tvarohu, jeden bílek a dvě lžíce silného zeleného čaje. Suroviny dobře vyšleháme do pěny, naneseme na dobře očištěnou pokožku a necháme působit alespoň čtvrt hodiny. Poté smyjeme teplou vodou a ošetříme běžně používanou kosmetikou. Pokožka bude krásně vypnutá a svěží.
(mav)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2169389
DnesDnes639
VčeraVčera569
Tento týdenTento týden639
Tento měsícTento měsíc15565

Partnerské weby