Může být perfektní svačinkou, osvěžující dobrotou, která zažene žízeň i hlad. Možná to nevíte, ale první chutné melouny pěstovali už před čtyřmi tisíci lety Peršané. Z Asie se pak plody dostaly do Evropy přes Itálii. Název meloun pochází z řečtiny a znamená

velké jablko.

Ten, kdo o melounu tvrdí, že je to jen sladká voda, velice se mýlí. Nejznámější a nejoblíbenější vodní meloun obsahuje například vitamin C, kyselinu listovou, je bohatý na beta karoten a různé minerály. Najdeme v něm i malé množství komplexu vitaminů B a vitamin E. Ovšem vody obsahuje opravdu hodně - až 90 procent. Díky svému močopudnému účinku se meloun doporučuje například k léčení ledvinových poruch. Na dužinu zralého plodu by se měli zaměřit diabetici, je vhodná jako prevence aterosklerózy, žlučových kamenů, ke správnému pohybu střev. Přírodní medicína doporučuje vnitřní stranou melounu potírat místa zasažená kožní mykózou, na dnu a také při pálení žáhy. Meloun pomáhá k optimálnímu krevnímu tlaku, při hubnutí, je také nejlacinějším kosmetickým prostředkem, neboť pleť báječně hydratuje.

Meloun se servíruje syrový, jako předkrm nebo na závěr jídla místo moučníku. Dobře vychlazený zahání žízeň. Hodí se také k přípravě bowlí, do ovocných salátů, osvěžujících koktejlů. Je ideálním doplňkem k nakrájené šunce, drůbežímu salátu, z rozmixované dužiny lze připravit osvěžující sorbet nebo ledový pohár, hodí se jako skvělá chuťovka spolu se sýrem k vínu. 

(mav)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2200400
DnesDnes74
VčeraVčera562
Tento týdenTento týden74
Tento měsícTento měsíc10150

Partnerské weby