Pro mnohé je srdce jen svalový orgán. Když ale začne zlobit, máme velký problém. Srdeční choroby patří mezi nejčastější příčiny smrti.

Srdeční arytmie. Určité typy srdečních arytmií jsou

neškodné, jiné vznikají v průběhu několika let a zvyšují riziko mozkové mrtvice a infarktu. Některé ale přicházejí náhle a způsobují okamžitou smrt.

Srdeční infarkt. Při srdečním infarktu se přeruší okysličení krve, čímž odumírá určitá část srdce. Nejhorší jsou infarkty levé komory, která zajišťuje rozvod krve do celého organismu.

Angina pectoris. Tímto názvem se označují všechny akutní bolesti srdce, které mají různé příčiny. Protože při této srdeční nemoci nedochází k poškození srdce, je velmi těžko diagnostikovatelná.

Srdeční šelest. U dospělého člověka se šelest na srdci projevuje jako abnormální zvuk krevního toku při průchodu přes chorobně změněné srdeční chlopně či komory.

Vysoký krevní tlak. Někdy se mu říká „tichý zabiják“, protože nebývá provázen žádnými příznaky. U každého člověka s přibývajícími léty cévy tvrdnou a stávají se méně elastické. U osob s vysokým krevním tlakem nastává tento proces mnohem dříve.

Nízký krevní tlak. Při něm dochází ke zhoršení prokrvení tělesných tkání a orgánů. Nejčastějšími příznaky jsou malátnost, mdloby, závratě, pocení, kolapsy nebo studené ruce.

(nag)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2203291
DnesDnes80
VčeraVčera594
Tento týdenTento týden2965
Tento měsícTento měsíc13041

Partnerské weby