Slovo mandala znamená v sanskrtu kolo nebo magický kruh. Přestože tento výraz pochází z východu, stal se rozšířeným pojmem jednoty a rovnováhy vyskytujícím se ve všech dobách, kulturách i náboženstvích. Mandaly jsou staré jako lidstvo samo, což dokazuje i skutečnost, že nejstarší obrazce

tohoto druhu pocházejí z paleolitu. Najít se dají také v půdorysu staveb ze starého Egypta, Babylonu či Jávy, coby posvátné symboly.

V nejširším smyslu jsou mandaly diagramy, které ukazují, jak chaos dostává harmonickou formu. Toho využívá například i psychologie a psychoterapie, kde jsou mandaly používány jako relaxační pomůcka a jako doplněk k tradiční léčbě.

Moudrost obsažená v obrazcích

V mandalách se potkává barva (ženská energie) a tvar (mužská energie). To vše dohromady utváří harmonický celek nesoucí určitou energii, která během práce s obrazcem působí na duši tvůrce nebo pozorovatele. Pokud tvoříme nebo sledujeme pravidelné obrazce mandaly, duše se zklidňuje, vnitřní svět se uspořádává a dochází k léčení na všech úrovních. Proces může být podporován také moudrostí, která je obsažena v jednoduchých obrazcích a která působí na nevědomí. Obrazce dle posvátné geometrie obsahují například „pravdu“ o uspořádání celého našeho světa od jeho stvoření po současnost.

Při práci s mandalou dochází k lepší spolupráci levé a pravé mozkové hemisféry a k řadě dalších harmonizačních pochodů, jako je sjednocení naší mužské a ženské části.

Mandaly si můžeme sami tvořit, třeba malovat, anebo je nosit jako amulet, který napomáhá ke zlepšení zdravotního stavu, k nastartování optimalizačních procesů v těle a mobilizaci vnitřních sil.

Rituál Pěti elementů

S mandalou a posílením jejích účinků úzce souvisí osvědčená masáž s názvem Rituál Pěti elementů. Jde o ověřenou masážní techniku, která se do Evropy dostala z Indie. Neslouží jen k promasírování svalů, ale hlavně k přeladění do velmi hlubokého stavu relaxace, a to nejen v rovině svalů, ale i pocitů, emocí a myšlenek. Má silné harmonizační účinky na celý organismus, přináší také hluboké zklidnění, pozitivní naladění a přetrvávající pocit lehkosti. Při této rituální masáži se masíruje celé tělo, záda a šíje, nohy, ruce a hlava. Proces postupně využívá techniky blízké jednotlivým elementům dle indické filozofie - země, voda, vzduch, oheň a akáša:

Element země symbolizuje silná, přesto příjemně harmonizující, tlaková masáž přes pokrývku.

Element vody symbolizuje masáž s použitím kokosového oleje. Tahy jsou jako vlny na moři.

Element vzduchu symbolizuje jemná masáž vlasové části hlavy.

Element ohně symbolizuje masáž horkými lávovými kameny.

Element akáši symbolizuje klidová závěrečná fáze s působením energie prány.

Tuto speciální a účinnou masáž nabízí Sanatorium Europa v Teplicích (více se můžete dozvědět na: www.sanatoriumeuropa.eu, na e-mailu:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.nebo na telefonním čísle:603 501 306).

(luv)

Amulet Mandala v různých provedeních si můžete objednat za velmi výhodnou cenu v zásilkovém obchodě Spirit na telefonním čísle 800 050 259(v pracovních dnech) nebo prostřednictvím internetu: www.spiritobchod.cz, na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.nebo na adrese Spirit, zásilkový obchod, Ve Stromkách 10, Ústí nad Labem 400 10.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2201518
DnesDnes36
VčeraVčera553
Tento týdenTento týden1192
Tento měsícTento měsíc11268

Partnerské weby