Existuje řada rozdílných rakovinových bujení a průběh každého z nich je většinou individuální. U všech ale jsou určité shodné znaky - dlouhodobé snížení imunity, zhoršený metabolismus a špatný psychický stav. Současná lékařská věda hledá nová léčiva a často se inspiruje i u domorodých léčitelů na celém

světě. Zájem o rostlinu řeřichu peruánskou, tzv. macu, narůstá teprve v průběhu několika posledních let, i když léčivé účinky jsou původním obyvatelům z oblasti Peru známy již 2 000 let. Příznivé působení macy bylo zaznamenáno i při léčbě některých forem rakoviny. Čaj z této rostliny navíc zvyšuje imunitu organismu a výrazně ho posiluje.

Výzkum týkající se téměř zázračné rostliny lapachoo není záležitostí pouze několika posledních let, ale započal již v osmdesátých letech 19. století. Zaznamenané údaje výzkumů překvapily odborníky z celého světa, neboť bylo dosaženo přesvědčivých úspěchů při léčbě více než deseti druhů rakoviny. Nejcennější izolovanou látkou z rostliny je lapachol, jehož specifická molekulová struktura má jedinečné protirakovinné účinky. Indiáni z tropických deštných pralesů Jižní Ameriky používali kůru z této rostliny při nejrůznějších onemocněních, například při malárii, chudokrevnosti, hadím uštknutí atd. Čajový odvar z lapacha silně stimuluje aktivitu imunitního systému, podporuje tvorbu červených a bílých krvinek a brzdí růst rakovinových buněk. Tím, že podporuje krvetvorbu, omezuje vznik různých krevních onemocnění a leukémie.

Velmi slibnou oblastí mnoha výzkumů se jeví vilcacora jako prevence proti rakovině. Hraje také určitou podpůrnou roli při tomto onemocnění.

(jam)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2216889
DnesDnes201
VčeraVčera541
Tento týdenTento týden1286
Tento měsícTento měsíc9414

Partnerské weby