0822ovoceSpotřeba cukru v mnohých státech značně vzrůstá. Říká se o něm, že je novodobým zabijákem. Jeho nadměrným přísunem dochází k poškozování buněk natolik, že to může negativně ovlivňovat imunitní systém. Cukr způsobuje nebezpečné ukládání tuku a přispívá

k nadváze, zubnímu kazu, zvyšuje riziko vzniku cukrovky. V neposlední řadě prohlubuje deprese a výkyvy nálad, prudké změny hladiny cukru mohou být také spouštěčem úporných bolestí hlavy a migrén. Rafinovaný cukr, který je dnes součástí mnohých potravin a je čím dál těžší se mu vyhnout, se vyplatí nahradit přírodním zdrojem cukru. Sladké je třeba ovoce a navíc prospívá zdraví. Víte, že…

...pomeranče působí stejně jako citrony? Flavonoidy v nich obsažené regenerují obranyschopnost organismu, působí blahodárně při horečce, doporučují se při onemocnění jater a silné menstruaci.

...jablka uklidňují nervovou soustavu, dávají klid srdci? Dobře v ústech rozmělněné posilují slinivku břišní a také chuť k jídlu. Lidová medicína se přimlouvá za častou konzumaci tohoto celoročně dostupného ovoce při revmatismu, sladší druhy při žaludečním vředu a dvanácterníku, při poruchách trávení. Jablka povzbudivě působí i na nervovou soustavu, mají protizánětlivé, krvetvorné účinky.

...se odpradávna doporučovalo hroznové víno na vysoký krevní tlak nebo slabost cévního systému? Hrozny pročišťují tělo, mohou být součástí léčivé kúry při kožních onemocněních, dně. Jejich konzumace je vhodná při chudokrevnosti, onemocnění srdce, jater a ledvin, hrozny jsou vhodným a osvědčeným projímadlem.

...jahody obsahují velké množství minerálů a vitaminů a mají široké spektrum působení? Pro vysoký obsah fosforu jsou výbornou výživou pro nervy. Přispívají k léčení poruch látkové výměny, zralé jahody je vhodné zařadit do jídelníčku při onemocnění srdce, působí jako prevence arteriosklerózy. Obsahují látku podobnou acylpirinu, proto se jahodám přisuzuje blahodárný účinek při horečnatých stavech či revmatismu.

(es)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2216889
DnesDnes201
VčeraVčera541
Tento týdenTento týden1286
Tento měsícTento měsíc9414

Partnerské weby