acne 1606765 960 720ČASTO STAČÍ MALÉ ZMĚNY V DENNÍ PÉČI
Silná mastnota, problémy, černé tečky i náhlé nápory akné, které pleť postihují, jsou spojené s celou řadou faktorů – nejen s typem pokožky či hormonálními výkyvy. Za hyperaktivitou mazových žláz se může skrývat stres, znečištěné prostředí, naše strava, chyby v běžné péči, ale také životní styl a každodenní

návyky. Podívejme se, na co bychom měli dávat pozor.

VYVARUJTE SE ZBYTEČNÝCH „ZÁSAHŮ“
Přiznejme si, kolikrát jsme v pokušení zmáčknout prsty „pupínek“ nebo vymačkávat černé tečky? Jenže „vyprázdnění“ jejich obsahu neprofesionálním způsobem ve skutečnosti problém zhoršuje a riskujeme vyprovokování závažných infekcí pleti a trvalé jizvy.
ŘEŠENÍ: Mějte na paměti, že takový druh „operace“ mohou bezpečně vykonávat pouze kosmetičky. Vy můžete především dbát na prevenci, a to výběrem produktů, které ovlivňují rovnováhu sekrece mazu, neucpávají póry a nezpůsobují černé tečky.

PŘÍLIŠNÁ HORLIVOST ŠKODÍ
Čím více se snažíme o redukci mazu „tvrdými“ čisticími přípravky a peelingy, tím více mazu pokožka produkuje ve snaze jej nahradit. Akné není špína, musí být šetrně, ale účinně, odstraněno.
ŘEŠENÍ: Vybírejte jemné přípravky speciálně určené pro mastnou pleť. Pro hlubší čištění používejte pravidelně jednou nebo dvakrát týdně specializované masky s účinky peelingovými, uklidňujícími a harmonizujícími tvorbu kožního mazu.

ZAPOMEŇTE NA TĚŽKÝ MAKE-UP
Ve snaze maskovat nedokonalosti velmi často používáme krycí make-upy, které ucpávají póry a podporují záněty. Důsledkem je, že se mastná aknózní pleť „dusí“ a projevy akné se množí a zhoršují.
ŘEŠENÍ: Hledejte mezi „oil free“, tedy make-upy bez oleje, vyvinuté speciálně pro mastnou pleť se sklony k akné - obohacené přísadami, které kryjí nedostatky, ale nezatěžují pleť, zklidňují podráždění a pomáhají redukovat mastnotu.

POZOR NA TELEFON!
Displej mobilu není tak čistá, jak si myslíme. „Hostí“ výbušný koktejl nečistot, prachu, bakterií, mazu a potu, který se snadno přenese na pokožku. „Pupínky“, které se nevysvětlitelně objevují na bradě a dolní čelisti, pravděpodobně můžeme přičíst každodennímu úzkému kontaktu s mobilním telefonem.
ŘEŠENÍ: Používejte sluchátka handsfree a denně čistěte svůj mobil k tomu určeným vlhčeným dezinfekčním ubrouskem.

RADA NA ZÁVĚR

Buďte ve střehu ve chvíli, kdy akné přesahuje rámec „normálních uhříků a pupínků“, které se objeví, chvíli člověka obtěžují a pak zmizí. Pokud se akné projevuje jako dlouhotrvající a bolestivé záněty, bezpodmínečně vyhledejte pomoc dermatologa. Pouze kožní lékař může stanovit správnou diagnózu a v závislosti na závažnosti situace navrhnout vhodnou léčbu.

(sou)

DODATEK

Ošetření pleti špičkovou řeckou dermokosmetikou na přírodní bázi Tzimas Cosmetics nabízí Sanatorium Europa, Pod Doubravkou 13, Teplice. Kontakt: telefon +420 603 501 306, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2201522
DnesDnes40
VčeraVčera553
Tento týdenTento týden1196
Tento měsícTento měsíc11272

Partnerské weby