hands 2168901 960 720Na 1 200 vědeckých experimentů a studií, které se dělaly v různých koutech světa, potvrdilo spojitost mezi modlitbou, celkovým zdravím a délkou dožití člověka. Významnou úlohu mohou modlitby sehrát, i co se týká úspěšnosti nutného chirurgického zákroku. Jistá studie například ukázala, že lidé, kteří podstoupili

operaci srdce a současně měli duchovní podporu ve formě modlitby (nemuseli být nutně věřící, mohli se za ně modlit jiní), vykazovali sedmkrát nižší úmrtnost než pacienti bez této podpory.

Za život svých pacientů se už dlouhé roky pravidelně modlí i kalifornský klinický neurochirurg David Levy. Zákroky na mozku, které dělá, jsou často velmi složité a leckdy ohrožují život operovaného člověka. Levy však přesto dosahuje úžasných výsledků. Říká, že se stále vzdělává a zná většinu nových terapeutických postupů, moderních lékařských přístrojů a léků, jež se objevují na trhu, mnohé z nich ve své praxi také využívá. Nicméně na základě svých zkušeností došel k přesvědčení, že duševní a duchovní oblast představuje zásadní prvek dobré pohody jedince jako celku. Proto zve Boha ke každé své konzultaci, zkoušce a operaci a modlí se za lidi, kteří do jeho rukou svěří svůj život.

(cul)

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

2234459
DnesDnes273
VčeraVčera671
Tento týdenTento týden2967
Tento měsícTento měsíc10524

Partnerské weby