Auto dokáže vrátit člověka do primitivního stadia. Podle zahraničních expertů se řidič nedokáže přetvařovat déle než deset minut, to znamená jen pár kilometrů jízdy. Úspěšný autor řady populárních knih z oblasti poznávání člověka a jeho povahových rysů s dlouholetou psychologickou praxí J. B. Delacour vypracoval zajímavé shrnutí poznatků o tom, co charakterizuje řidiče podle jejich chování za volantem.
Řízení: Nejnápadněji vypovídá o povaze řidiče způsob , jak řídí vůz. Ten, kdo řídí auto dvěma prsty, bere i v životě všechno povrchně a na lehkou váhu. Vyrovnaný a důvěryhodný člověk se projeví i v tom, že drží volant oběma rukama, v poloze hodinových ručiček „za deset minut dvě“.
Předjíždění: Egoista se projeví v bezohledném předjíždění a „slalomové jízdě“ v koloně aut. To je i případ toho, kdo to praktikuje tak zvaně „ze sportu“.
Jízda v levém pruhu: Neustálá jízda v levém pruhu je známkou neústupnosti, ale současně i slabé vůle. Příčinou takové jízdy je i obava před rozhodnutím začít předjíždět. Proto zůstává takový řidič rovnou v levém pruhu.
Řazení: Pokud se někdo vyhýbá řazení, vyhýbá se i v životě sebemenší komplikaci. Jeho podnikavost je velmi slabá, a proto snadno zmešká pravou chvíli pro cokoliv. Proti výtkám je tento řidič chráněn hroší kůží.
Udržování odstupu: Jestliže někdo nedrží odstup od vozu před ním, není ani ochoten přizpůsobit se okolnímu světu. Řidič, který jede co nejtěsněji za vozem jedoucím před ním, je necitelný a cítí se nejlépe, když je o samotě.
Používání brzd: Některý řidič doslova dupne na brzdu v poslední chvíli - miluje totiž nebezpečí nade vše. Přehnaně úzkostlivý člověk, brzdící mnohem dříve, než je nutné, je v životě malicherný, detailista, který sice všechno podrobuje kritice, ale sporům nebo konfrontacím se raději vyhýbá.
Respektování dopravních značek: Chraňte se řidičů, kteří úmyslně přejedou „stopku“, nebo kteří dokonce vjedou do protisměru v jednosměrné ulici. Tito lidé jsou nevypočitatelní, útoční a rádi vyhledávají spory. Takovému člověku nestačí to, co má, chce všechno, co vidí.
Bavení se při jízdě: Řidič, který při jízdě neustále hovoří, nemá ve skutečnosti zájem ani o své spolujezdce, ani nebere ohled na ostatní řidiče na silnici. Má rád jen sám sebe, hledá souznění a potřebuje k tomu obecenstvo. Jiní se snaží mnohomluvností zastřít své životní neúspěchy, nebo nedostatky svého řidičského umění.
(tes)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2318025
DnesDnes679
VčeraVčera1226
Tento týdenTento týden2829
Tento měsícTento měsíc24951

Partnerské weby

apartman banner