Americký herec, scénárista a režisér Alan Alda se narodil 28. ledna 1936. Je tedy zrozencem znamení Vodnáře pod vlivem Venuše, což mu dodává jemnost a něhu, ale také určitý sklon k melancholii. Do povědomí televizních diváků na celém světě se zřejmě nejvíce zapsal rolí chirurga Hawkeyho Pierce v seriálu M*A*S*H. Pseudonym Alda převzal od svého otce Roberta, který jej vytvořil kombinací prvních písmen svého pravého jména - Alfonso a D’Abuzzo. Co se jinak soukromého života týče, je Alan Alda otcem tří dcer a dědečkem sedmi vnoučat.
Ačkoli se několikrát v životě potýkal s vážnými problémy, nikdy nemá daleko k bonmotům, kterými všechny kolem pobaví. Tvrdí, že dar podmanit si diváky získal nejspíš po rodičích, kabaretních umělcích, s nimiž cestoval od města k městu a tak zblízka poznal i dny velmi hubené, jak se říká. Jako sedmiletý prodělal dětskou obrnu, léčil se dva roky. Později i přes rodinné a finanční problémy vystudoval pařížskou Sorbonu a po návratu do Ameriky se seznámil se svou manželkou, s níž žije již více než pět desetiletí. Byla to prý láska na první pohled. Roli v seriálu MASH dlouho zvažoval, neboť profese vojenského chirurga mu není blízká - nesnáší krev a je přesvědčený pacifista. Třebaže je slavný, z popularity se mu hlava nikdy nezatočila. Jak říká - člověk si nesmí nechat poplést hlavu a nesmí začít podvádět sám sebe. Peníze jsou fajn a dají se vydělat ve velkém, jenže člověk může ztratit svou duši, čest a důstojnost, pak by z nich stejně radost neměl.
A co o Alanu Aldovi prozrazuje numerologický náhled?
Jeho osudovým je číslo jedna, má tedy ctižádost a odhodlání, schopnost vést druhé a úspěšně rozvíjet svůj potenciál, ale potřebuje posilovat vůli. Je nadán originalitou i tvořivostí, nicméně potřebuje mít člověka v pozadí, který ho podpoří a postará se o některé záležitosti. Životní číslo tři mu dává činorodost, schopnost seberealizace, vysokou inteligenci a představivost, naznačuje, že mu bude vyhovovat práce v kontaktu s lidmi, že potřebuje komunikovat, pohybovat se z místa na místo a bez zábran se projevovat. Číslo roku narození je opět jednička, což značí nezávislost, potřebu volnosti, snahu jednat podle svého. Vzhledem k tomu, že má číslo jedna obsaženo v jeho čísle roku i měsíce narození, lze předpokládat, že může podléhat jisté náladovosti a mít sklon k neurotickým projevům. Den narození Alana Aldy značí rozpornost. Jedna jeho část touží po životním partnerovi a souznění, druhá po volnosti. Ale Alan Alda se dokázal vnitřně správně rozhodnout. Osobní roční vibrace známého herce spjaté k letošnímu roku se nesou na vlnách energie čísla osm. Nebudou mu tedy chybět vnitřní rovnováha a klid, fyzicky by na tom měl být celkem dobře a může nadále prosperovat a těžit z předchozích zkušeností.
(rid)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2272333
DnesDnes1225
VčeraVčera634
Tento týdenTento týden3744
Tento měsícTento měsíc4582

Partnerské weby