Nemoc jako řeč naší duše poukazuje na to, že náš dosavadní život vyžaduje změnu. Co jsme dříve „pokazili“, to máme možnost prostřednictvím nemoci, která nás zastavila na cestě životem, z velké části napravit. Nemoc či úraz bychom neměli vnímat jako ránu osudu, ale především motor dalšího rozvoje a poučení! Může zažehnout nový směr a novou vůli k životu.
Pokud dojde ke skutečnému uzdravení, vždy se „narodí“ nový život. Sami v sobě trpělivě hledejme zdroj nemoci i pomoc k uzdravení. Mnoho vyléčených lidí potvrzuje, že nemoc je přinutila provést významné změny v životě a životním stylu - partnerských vztazích, zaměstnání, zvycích, stravování. Patřila k tomu obrovská chuť a vůle žít, a to hned teď, zdravěji, a převzít za to plnou zodpovědnost. Ostatně takové rozhodnutí lze učinit kdykoli! Když se vyléčení pacienti ohlédnou zpět, vidí tyto změny jako kroky, které byly často velmi bolestivé a trýznivé, ale byly nezbytné pro jejich uzdravení a osobnostní růst a rozvoj. Pokud je budeme i nadále ignorovat, mohou se stát překážkou v procesu léčby.
Čas je velký lékař. Zdá se, že času nemáme nikdy dostatek, ale čas je přesně tím, co s ním sami uděláme. Pokud spěcháte a žijete hekticky, nebudete mít času nikdy dost a stále vás bude pronásledovat pocit, že nic nestíháte a jste v jednom kole. Pokud trochu zpomalíte a pustíte z hlavy myšlenku, že musíte zvládnout vše, stihnete všechno, co jste si vytyčili. To platí i v případě, že onemocníte. Je pochopitelné, že nemocný člověk chce dosáhnout návratu svého zdraví co nejrychleji, pokud možno bez velkého úsilí, ale to není tak jednoduché. Je důležité si uvědomit, že nemoci nepropukají ze dne na den, zpravidla jsme potřebovali spoustu let, kdy naše nemoc vznikala, takže nemůžeme očekávat, že se vyléčíme rychle. Vše má svůj čas a nezbytným prostředkem k dosažení cíle je trpělivost. To znamená smířit se s plynutím života a vědět, že ke všemu dojdeme v pravý čas. Mějte na paměti staré rčení Trpělivost růže přináší: A vězte, že netrpělivost a nervozita nic neurychlí, budete-li netrpěliví, potrestáte jen sami sebe. Netrpělivost a snaha mít vše hned a za každou cenu, vedou ke stresu, strachu a často i ke zklamání.
(žuk)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

2237427
DnesDnes532
VčeraVčera833
Tento týdenTento týden1365
Tento měsícTento měsíc13492

Partnerské weby