Nesprávná strava
Úspěchy na poli chemie, potravinářského průmyslu a zemědělství nás přivedly k tomu, že spolu s jídlem polykáme množství škodlivých chemických látek - pesticidů, herbicidů, konzervačních a přídavných látek. Kvalita potravin a potravinářských výrobků se za poslední desetiletí rapidně snížila, což se negativně odráží na našem zdravotním stavu.
Nedostatek spánku
Při chronickém nedostatku spánku je výdej energie vyšší než její příjem a po určité době to může mít nepříznivý vliv na naše zdraví.
Obavy
Náš současný svět je založený na strachu. Nehledě na celosvětové problémy a hospodářské zmatky se nám hluboko pod kůži dostávají naše soukromé problémy, zlost a vztek, se kterými bojuje snad každý z nás. Podle psychologů se ve skutečnosti za většinou zloby skrývá pouhý strach. Strach z něčeho či někoho, z možných následků či konfrontace s neznámým. Strach o zdraví, strach o zaměstnání, strach ze selhání, strach ze samoty, strach o partnera, strach ze smrti. Tyto věčné obavy nás krok za krokem dusí a psychicky i fyzicky se cítíme stále hůř, což se v důsledku projevuje zhoršeným zdravotním stavem.
Smetí v hlavě
Příčinou nemocí mohou být nekontrolované a intenzivní, ale převážně negativně zaměřené myšlenky. Duševní činnost vyžaduje nemalé množství životních sil, a přehršle neradostných myšlenek může vést k chronické únavě, případně až k onemocnění. S tím úzce souvisí i stavy nostalgie a deprese, které narušují energetickou bilanci organismu. Bylo zjištěno, že nejčastěji onemocní lidé, kteří nedávají najevo svá trápení a bolesti skrývají ve svém nitru.
Život pod tlakem
Svůj díl na našem zdravotním stavu má i přepínání a stres. Síly a rezervy našeho organismu jsou značné, ale nikoli nekonečné. Neustálé přeceňování vlastních možností vede k rychlému vyčerpání životních sil a náš organismus se začne bránit v podobně onemocnění.
Neřesti.
Kouřením, přemírou alkoholu či užíváním drog dochází k pozvolné otravě organismu.
Bolestivé zkušenosti
Tím, že neustále ulpíváme na starých vzpomínkách či bolestivých zkušenostech, přitahujeme k tělu nemoci. Tím, že setrváváme v sebedestruktivních návycích, škodíme sami sobě. Je na místě smířit se se vším, co nám život přináší.
(žuk)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2339211
DnesDnes102
VčeraVčera742
Tento týdenTento týden4926
Tento měsícTento měsíc19368

Partnerské weby

apartman banner