Dreamcatcher – lapač snů – je magický předmět, jehož vznik je připisován severoamerickým indiánům, kteří věří, že pověšený v místnosti, kde spí, zachytí ve své síti zlé sny a dobré sny sklouznou po pírku do duše snícího. První sluneční paprsek pak zlé sny v síti spálí, proto by měl lapače viset nad lůžkem tak, aby na něj mohlo alespoň na chvilku zasvítit slunce. Tolik praví pověra severoamerických indiánů.

Podle legendy vyrobila první lapač snů indiánská máma, které stále plakalo dítě. Když si nevěděla rady, jak mu ulevit, zašla za moudrou stařenkou a ta jí poradila, jak vyrobit kouzelný talisman pro klidný spánek. Od té doby dítě spalo klidně a neplakalo. Další příběh vypráví o jistém indiánovi, mocném šamanovi, který byl na jedné hoře a měl vizi. V jeho vizi se mu zjevil Iktomi – lstivý pavoučí bůh. Iktomi promluvil k šamanovi posvátným jazykem a během hovoru sáhl pro stočený vrbový proutek, pírka, proužky kůže a korálky. Mluvil o cyklech života, o starších, dětství a dospívání, ale i smrti a během hovoru vyplétal ve stočeném proutku pavučinu. Všude na světě jsou různé síly. Některé jsou dobré a jiné zlé. Když člověk poslouchá ty dobré, budou ho směrovat správným směrem. Pokud ale někdo bude poslouchat ty špatné, mohou mu ublížit. Když domluvil, podal šamanovi upletenou síť a řekl: „Ta pavučina je dokonalý kruh s dírkou uprostřed. Použij to ku pomoci svých lidí, aby měli lepší sny, vize, lepší náladu a cílevědomost. Pokud budeš věřit v jeho magickou moc, pavučina propustí dobré síly a ty zlé se zachytí v pavučině.“
Lapač snů v podstatě představuje mandalu světa snů. Mandalou rozumíme magický léčebný kruh. Kruh je základem veškerého života a bytí. Lapač snů může být využíván ke spoustě věcem. Jak praví pověst, může být jen tak zavěšen, aby přinášel do domova klid, pohodu a dobré sny. Můžete si s ním ale přivolávat i snové stavy, ve kterých budete pracovat (pokud alespoň částečně ovládáte techniku „vědomého snění“). Zelená barva lapače snů uklidňuje, žlutá přináší světlo a radost do mysli, bílá navozuje duchovní pocity, modrá klid a snění, červená energii a chuť do života. Peří na lapači snů je symbolem duchovního spojení s Univerzem, symbolem andělských bytostí, svobody. Korálek je v podstatě malou mandalou, symbolem kulaté země a planet kolem ní. Využít ale můžete i mušle, kamínky, ulity, oříšky. A pokud se rozhodnete udělat si vlastní lapač snů, nezapomeňte do něj nakódovat i trochu z vaší pozitivní nálady. Potom už nezbývá nic jiného, než vám popřát sladké a krásné snění.
(zla)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2166861
DnesDnes45
VčeraVčera722
Tento týdenTento týden2661
Tento měsícTento měsíc13037

Partnerské weby