Červené víno a sýr. I potraviny mohou působit jako spouštěči bolesti hlavy, jako spouštěč je pokládán v nich obsažený biogenní amin. Je obsažen v sýru a červeném vínu. Čas od času si ale tuto kombinaci v menší dávce dopřát můžeme.
Nedostatek vody. Často stačí vypít jednu nebo dvě velké sklenice vody, aby se uvolnil tlak v hlavě. Jestliže je tělo odvodněno, je krev hustší a zajištění kyslíkem obtížnější. To může vyvolat bolest hlavy.
3-D-filmy. Obzvlášť po shlédnutí filmů s technikou 3-D, kdy jsou oči silně namáhané, nás může bolet hlava. Vidíme normálně, jestliže oči dávají mozku impuls dvou obrazů, aby z nich mohl vytvořit jeden.
Nedostatek magnesia. Jestliže nám schází tato látka, dostává se látková výměna v mozku do nesouladu a to může vyvolat bolesti. Pomáhá celozrnný chléb, ovesné vločky, ořechy.
Zmrzliny. Skutečně existuje druh bolesti hlavy, kterou lékaři označují jako „zmrzlinovou“ bolest hlavy. Zmrzlinu si proto vychutnáváme pomalu.
Chybné sezení. Několikahodinové sezení za psacím stolem při chybném držení těla může vést k napětí ve svalech a tím k bolestem nejen v zádech, ale i v hlavě. Proto je nutné kancelářskou židli správně nastavit.
(bě)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2219214
DnesDnes372
VčeraVčera498
Tento týdenTento týden3611
Tento měsícTento měsíc11739

Partnerské weby