Každý občas prožívá nelehké období. Starosti mu přerůstají přes hlavu, cítí se pod psa, nic nestíhá. Stres je normální součástí života. Jak potvrzují mnohé vědecké studie, sedmdesát až devadesát procent návštěv u praktického lékaře je následkem stresu. Co dělat, když jste na dně, jak stres rychle zvládnout?
+ Myslete pozitivně. Soustřeďte se na to pěkné, co vás v životě potkává, čeho jste dosáhli, vzpomeňte si na svoje úspěchy.
+ Zátěžové situace pomáhá lépe zvládat pohyb. Vyberte si takový, kterým vám bude nejvíce vyhovovat, věnujete se mu rádi. Není podstatné, zda jde o tanec, jógu, pilates, tenis… Při pravidelném cvičení, fyzické aktivitě bude odolnější nejen tělo, ale také mysl.
+ Nezapomínejte po pracovním maratónu relaxovat. Najděte si čas na své koníčky, záliby, potěšte se s domácím zvířátkem, jistým lékem na ustaranou duši bude pobyt v přírodě, hudba, zábavné hry. Podle amerických vědců vás balvanu starostí a smutku může velmi rychle zbavit filmové představení. Ten, kdo roní slzy při srdceryvné romantické scéně, se dokáže velmi rychle vcítit do životů filmových hrdinů, čímž se mu podaří oklamat vlastní psychiku a své osobní problémy tak prožívá mnohem méně bouřlivě.
+ Důležité jsou harmonické mezilidské vztahy, nové kontakty. Věnujte volný čas svým přátelům, blízkým, rodině.
+ Jestliže vás stresuje zaměstnání, pracovní úkoly, nejste spokojeni s tím, co vás živí, zkuste v těchto povinnostech pro sebe najít něco zajímavého, pracujte s chutí, nenechte se otrávit dočasnými problémy. Snažte si vytyčit reálné cíle, zbytečně se nestresujte.
(se)

RADA SPIRITU
Depresi neřešte alkoholem, kávou, prášky na spaní či cigaretami. Snažte se smutky zahnat nějakou smysluplnou činností.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2336670
DnesDnes802
VčeraVčera800
Tento týdenTento týden2385
Tento měsícTento měsíc16827

Partnerské weby

apartman banner