Také potkáváte své kamarádky utrápené, vynervované, uspěchané? Kdy jste se naposledy cítili opravdu šťastní, každou vteřinu svého života jste si skvěle užívali? Jste v neustálém stresu, protože chcete být perfektním partnerem, v zaměstnání jedete na maximum a práci si ještě berete domů a doděláváte ji po večerech? Zvládat dobře své emoce, naučit se správně hospodařit s vlastní energií, mít úspěch, to se člověk musí naučit. Jak na to?

Zpomalte
V prvé řadě je zapotřebí trochu ubrat plyn, zpomalit životní tempo. Jestliže se všechno točí kolem práce, váš osobní život jde stranou, není divu, že jste v neustálém stresu a k němu se přidávají nejrůznější zdravotní obtíže. Přestaňte se honit, zkuste běžné povinnosti zvládat v pohodě, udělejte si z toho uklidňující rituál. Nakonec zjistíte, že i s pomalejším tempem všechno zvládnete a ještě vás to začíná víc bavit.

Naučte se nic nedělat
Máte výčitky svědomí z toho, že lenošíte, když ve dřezu leží hromada špinavého nádobí, všude kolem panuje nepořádek, nestačili jste vyřídit nějaké resty z minulého týdne? Však za vás nikdo žádnou práci neudělá. Naučte se odpočívat, nechte čas volně plynout bez toho, že byste si dělali těžkou hlavu z toho, co vás čeká. Nepropadejte panice, když se jen tak vleže radujete z hezkého počasí, myšlenky věnujete krásným vzpomínkám z letošní dovolené, je vám hezky s knížkou v ruce.

Strach má velké oči
Každého člověka čas od času přepadnou nějaké obavy, pochybnosti, strach. Z toho, jestli budete mít na zaplacení nájmu, zdali děti zvládnou zkušební test ve škole, aby se nepotvrdily obavy z partnerovy nevěry, z toho, abyste udělali svým blízkým radost pod vánočním stromkem. Musíte věřit tomu, že každý problém má nějaké řešení. Tím, že si budete dělat starosti problém ani nezmizí, ani nebude menší. Zkrátka ho berte jako výzvu, s kterou se musíte poprat. Neztrácejte přitom drahocenný čas myšlenkami na to, jestli ho zvládnete nebo nikoliv. Když vás přepadnou strachy, snažte se myslet na něco jiného, zabývejte se nějakou smysluplnou činností, pokuste se přijít na jiné myšlenky.

Udělejte si pořádek
Klid do duše vnese i pořádek. Zbavte se kolem sebe všeho, co vás stresuje, vadí vám, překáží. Nejde jen o věci, které na určitém místě zaclání, zbytečně se hromadí. To co delší dobu nepoužíváte, s tím se bez rozpaků rozlučte. Hoďte je do popelnice, někomu darujte, věnujte je na charitu. Udělejte prostor věcem potřebným, novým, které vám přinesou užitek a radost. Uvidíte, jak se vám uleví, pořádek a čistota vnesou do duše klid.

Zdravé sebevědomí
Máte-li nízké sebevědomí, budete neustále žít ve strachu. To může způsobovat i mnohé nežádoucí změny v organismu. Víte, že ženy s nízkým sebevědomím mnohem častěji trpí cukrovkou, vysokým krevním tlakem, zvýšenou hladinou cholesterolu? Pozitivní naladění, zdravé sebevědomí lze získat pravidelným pohybem. Narovnejte své držení těla, nezapomeňte se usmívat. Uvědomte si, že ne ve všem můžete být perfektní, naučte se říkat ne, s odvahou vyslovovat svůj názor.
(mav)

RADA SPIRITU
K vyrovnanému psychickému stavu dopomůže i pestrý jídelníček. Alespoň dvakrát v týdnu konzumujte ryby, které jsou bohaté na omega 3 mastné kyseliny. Mezi vynikající potraviny proti stresu patří ovoce a zelenina. Antistresovými potravinami jsou také banány, ořechy, luštěniny, kvasnice, nejrůznější semínka nebo čokoláda.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2314755
DnesDnes359
VčeraVčera754
Tento týdenTento týden5230
Tento měsícTento měsíc21681

Partnerské weby