Je to neuvěřitelné, ale náš život, aktivita i zdraví – to všechno je podřízené fázím Měsíce. Statistiky říkají, že během úplňku přichází na svět více dětí a častěji se rodí dvojčata. Vzrůstá i počet krádeží, násilných činů, sebevražd, dopravních nehod a infarktů. Vliv Měsíce se projevuje i na burze: Podle toho, zda Měsíc přibývá nebo ubývá, akcionáři kupují během týdne, který předchází úplňku. British Telecom zcela vážně uvažovala přizpůsobit svoji síť fázím Měsíce. Badatelé zjistili, že platí stará rybářská pravda, že během úplňku ryby neberou, ale na rybaření je nutné se vydat během novu.

Volné pondělky
Než se odhodláme k nějakému činu, měli bychom zohlednit nejen fáze Měsíce, ale i den v týdnu. Indové dělí dny na aktivní, mužské (neděle, úterý a čtvrtek), které přejí práci venku, a pasivní, ženské. V ty věnují víc pozornosti domácím pracem (pondělí, středa, pátek, sobota).
V aktivní dny snadněji dýcháme pravou nosní dírkou, během pasivních dnů je průchodnější levá.

Pondělí - den Měsíce bývá těžký, pociťujeme svoje neduhy, lékaři mají více pacientů
V úterý - podporuje nás energie Marsu, je to vhodný den na jednání, které si žádá rozhodnost a zásadovost
Merkurovská středa - způsobuje, že věci se vyřizují samy, je to dobrý den na zahájení intelektuální činnosti
Čtvrtek - vládne mu Jupiter, je nejlepší odpočívat stejně jako v neděli
Pátek - Venušin den
Sobota - Saturnův den, jsou dny těžké a únavné, tyto planety si žádají činnost a zkrášlování okolí, ale i zlepšování vztahů s nejbližšími
Neděle - přeje tvořivosti a duchovní činnosti. Je vhodné zajít si na koncert, do muzea či na výstavu. Liturgie ve starém kostele plném uměleckých děl, s varhanní hudbou a zpěvem velmi dobře uklidní, uspokojí potřebu tohoto dne - být v kontaktu s duchovnem a uměním.

Co je kdy nejvhodnější: Platí, že čas přibývajícího Měsíce přeje vzrůstu a rozmnožování majetku. To, co začneme po novu, se bude dobře vyvíjet. Nov však není dobrým začátkem činnosti a už vůbec ne, když připadne na pondělí. Pozor, nov přeje různým, především dopravním nehodám!
Dva dny po novu je nejvhodnější čas na cesty, setkání, tvořivou činnost.
Úplněk není vhodným časem na vážná rozhodnutí a chirurgické zákroky. Tehdy je nejvhodnější odpočívat. Dva dny po úplňku je vhodné udělat to, co jsme dlouho odkládali. Těžkým dnem je osmý den po novu a po úplňku. Tehdy se neutralizují síly Měsíce a Slunce. Abychom tyto neklidné dny co nejlépe prožili, je třeba obrátit se s prosbou o pomoc na našeho anděla strážného. Neměli bychom podnikat daleké cesty ani něco nového.
(zla)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2341804
DnesDnes969
VčeraVčera806
Tento týdenTento týden1775
Tento měsícTento měsíc21961

Partnerské weby

apartman banner