Umíte si svůj život představit bez kávy? Pro většinu z nás se stala neodmyslitelnou součástí snídaně, neboť tento lahodný nápoj dokáže správně nastartovat mozek i tělo do nového dne. Víte, že káva o vás může leccos prozradit? Podle jednoho výzkumu, v němž byly asi tisícovce respondentů položeny nejrůznější otázky týkající se jejich běžného života, se totiž s jednotlivými druhy kávy dají ztotožnit různé lidské vlastnosti. Do jaké míry jsou následující charakteristiky věrohodné, můžete sami posoudit:
Milovníci černé kávy jsou podle studie většinou lidé „ze staré školy“. Mají jasno v tom, co od života chtějí, jsou pro ně typická rychlá a jednoduchá řešení životních problémů. Typická je pro ně trpělivost, jistá uzavřenost, náladovost. Mezi jejich negativní stránky patří malá ochota dělat změny, velmi lpí na tradicích a svých zvycích.
Mají výbornou představivost, neschází jim spontánnost, rádi zkoušejí stále něco nového, překážky a problémy vnímají v životě jako výzvu. Takoví jsou konzumenti ledové kávy. Jejich okolí jim může někdy vyčítat lehkomyslnost, malou odpovědnost k vlastnímu zdraví, ani s věkem však neztrácejí mladistvého ducha.
Jestliže dáváte přednost cappuccinu, zřejmě patříte k lidem, kteří si dokáží život vychutnávat jak se patří. Obětovat se pro své nejbližší, nabídnout pomocnou ruku lidem v nouzi, nenechat nikoho na holičkách považují za samozřejmost. Pokud musí řešit nějaký vážný konflikt, dostanou se do nesnází, vždy hledají způsob, aby byl výsledek efektivní a co nejméně zraňoval všechny zúčastněné.
Určitá přecitlivělost se přisuzuje lidem, kteří rádi sahají po kávě bez kofeinu. Většinou to bývají velcí perfekcionisté, jejich okolí je považuje za velké sobce. Kolem sebe mají rádi pořádek, často bývají neústupní, problémy se snaží zveličovat, většinou si dělají přehnané starosti.
K váhavým střelcům a lehkomyslným stvořením se řadí konzumenti instantní kávy. Vyhovuje jim žít ze dne na den. Rozhodně se netrápí vzdálenou budoucností, před problémy se často snaží zavírat oči, tvářit se, že vlastně žádné neexistují.
(map)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2219883
DnesDnes402
VčeraVčera639
Tento týdenTento týden402
Tento měsícTento měsíc12408

Partnerské weby