Severovýchodní část USA (státy Kreton a Washington) se stala počátkem února roku 1997 centrem zajímavých událostí. Doslova stovky občanů nezávisle na sobě hlásily úřadům i místním ufologům pozorování záhadných objektů na nočním nebi. Sedmého února se neznámý předmět vznášel celých 45 minut nad předměstím Seattlu (stát Washington). Jeho přítomnost údajně způsobila vyhození signalizace a nočního osvětlení několika budov. Ve státu Oregon ohlásila pozorování světelné koule i policejní hlídka . Dne 8. února pozorovali UFO v podobě nazelenalé svítící koule či oválu obyvatelé měst Kelso a Longview (Washington). Asi 65 km jižněji, u města Salem (Oregon), spatřil záhadný objekt soukromý pilot ve výšce 7000 stop. „Přibližně v 8. hodin večer jsem spatřil nazelenalou ohnivou kouli, která bleskovou rychlostí proletěla zleva doprava ( od severu k jihu) před mým letounem.“ Pilot okamžitě své setkání nahlásil řídící věži v Seattlu, kde mu sdělili, že kromě jeho letounu a blízkého dopravního letadla na obrazovce nic nemají.
Dne 9. února se přemístilo dějiště záhadných pozorování nad Kalifornii, kde dokonce několik svědků ohlásilo pozorování tří diskovitých objektů, pronásledovaných několika stíhačkami.
Francii zasáhla vlna UFO již 4. února, kdy se světelný objekt objevil nad Toulouse. Záhadný oslnivě zářící objekt měnil barvy od bílé přes červenou a na konci pozorování již byl nazelenalý. Za tři hodiny po tomto pozorování se objevil 40 km severně od Toulouse opět zeleně zářící objekt, z kterého „sršely ohnivé jiskry“ jako při rozpadu meteoru. Následující dva dny byly opět podobně vyhlížející objekty pozorovány na různých místech Francie v okolí měst Narbonne a Lyon. A 9. února se objevilo UFO též v Chile. Předmětem vyšetřování místních ufologů je zatím nejzajímavější případ, kdy neznámý předmět vypadající jako oranžový míč sestoupil až k zemi. Nad městem Pedehue, kde má NASA zařízení pro sledování satelitů na oběžné dráze, byla spatřena za denního světla vznášející se kovová koule.
Další zajímavé setkání s „UFO“ bylo nahlášeno v Anglii. Ve středu 12. února ve 14,55 hod. poblíž mořského pobřeží v Mablethorpe (hrabství Lincolnshire) bylo možné spatřit tajemné divadlo: Neznámý tmavý objekt trojúhelníkovitého tvaru, který přelétal nad Severním mořem, byl doprovázen dvojicí britských stíhaček Tornádo! „UFO“ nemělo patrné žádné detaily na svém povrchu a nebylo možné spatřit nic, co by nasvědčovalo o způsobu pohonu tohoto neobvyklého tělesa.
(nag)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2277942
DnesDnes477
VčeraVčera576
Tento týdenTento týden2397
Tento měsícTento měsíc10191

Partnerské weby