Nad indiánskou rezervací Navajo ležící nedaleko města Gallup na severozápadě Nového Mexika zpozorovali 2. října 1999 kolem dvacáté hodiny dva policisté na obloze záhadný objekt. Vznášel se ve výšce tří set metrů. Měl tvar disku a vrhal dolů silný kužel mimořádně jasného světla, které sahalo až k zemi. Muži se snažili sledovat jeho dráhu letu ve služebním voze. Když už se zdálo, že jej dohoní, poodlétl. Udržoval si vzdálenost jednoho, maximálně dvou kilometrů. Policisté neměli u sebe kamery ani fotoaparáty, takže stroj nezachytili.
Jejich nadřízený, kapitán Thomas, dostal téhož dne hlášení o pozorování UFO i od jiných svědků. Podle nich se dvě hodiny objevovalo a zase zmizelo. Bylo ploché a směrem nahoru se zužovalo. Někteří lidé jeho tvar přirovnali k obrácené misce. Vystřelovalo prý k zemi „světelné prsty“. Jeden muž tvrdil, že jich napočítal pět.
Případem se dokonce zabývala armáda, ale zástupce vedení amerického letectva se snažil událost zpochybnit. Prohlásil, že policisté z rezervace pozorovali raketu, která byla ten den kolem dvacáté hodiny vystřelena z letecké základny Vandenberg v Kalifornii. Ta je ovšem vzdálena 1100 kilometrů na západ od rezervace Navajo. Zapomněl ještě na jednu důležitou skutečnost – že Nové Mexiko leží v jiném časovém pásmu. Když tedy policisté a další svědci viděli UFO kolem 20,00 hodiny východního času, ukazovaly hodiny v Kalifornii o hodinu méně, pouze 19 hodin.
(ngn)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2272789
DnesDnes446
VčeraVčera1235
Tento týdenTento týden4200
Tento měsícTento měsíc5038

Partnerské weby