Každého člověka někdy potkají zažívací potíže. Bolest žaludku se může objevit po těžkém jídle, v důsledku nadměrného stresu, hektického života, špatného životního stylu. V jaké kondici je váš žaludek, si můžete otestovat sami, když odpovíte na několik následujících jednoduchých otázek.

Jste často ve

stresu? Za kladnou odpověď získáváte 2 body, za negativní žádný. Trpíte pálením žáhy? Za odpověď ano si připište 2 body, za ne 0 bodů. Pokud jíte ve spěchu, připočítejte si 3 body, když si na jídlo snažíte udělat čas, nezískáváte žádný bod. Trápí vás nadýmání? Za kladnou odpověď si připočtěte 2 body, za odpověď ne nezískáváte žádný bod. Máte někdy potřebu si po jídle odříhnout? Pokud ano, napište si 2 body, za opačnou odpověď žádný bod. Ztrácíte občas chuť k jídlu? Za kladnou odpověď máte 2 body, odpověď ne představuje 0 bodů. Míváte i mimo menstruaci křeče v břiše? Za odpověď ano máte 4 body, za odpověď ne 0 bodů. Jestliže jste v poslední době trpěli průjmem, připište si 2 body, v případě záporné odpovědi 0 bodů.

Pokud jste při konečném součtu dosáhli 0 až 3 body, zdá se, že váš žaludek je fit a k takovému výsledku si můžete gratulovat. Při dosažení 4 až 6 bodů lze doporučit zpestřit jídelníček, zaměřit se na zdravější potraviny, stravitelnější úpravu jídel než je smažení pokrmů. Doporučit lze stravu s větším obsahem balastních látek, jako jsou například ovoce a zelenina, celozrnný chléb, ovesné vločky, luštěniny, semínka a ořechy. Při dosažení 7 a více bodů byste se měli nad svým životním stylem vážně zamyslet. Na vašich občasných žaludečních potížích mohou mít podíl vedle nevhodné stravy také ustavičný nedostatek času, stres, psychické problémy, kouření. Rozhodně byste je neměli přehlížet a raději navštivte lékaře.

(map)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2040786
DnesDnes868
VčeraVčera906
Tento týdenTento týden4371
Tento měsícTento měsíc15139

Partnerské weby