V posledních letech bývají prázdninové měsíce skutečně horkým obdobím. Co dělat v tropických dnech, když nemůžeme být na dovolené, odpočívat u vody, příjemně relaxovat?

 

Důležité je dodržování pitného režimu. Dospělý člověk by měl vypít dva až tři litry tekutin denně, jinak hrozí dehydratace, která se může projevit bolestí hlavy, únavou. Pít je třeba postupně, aby se ledviny nepřetěžovaly. Nevhodné jsou nápoje s obsahem cukru, kofeinu. Tabu platí i pro alkohol, neboť na slunci se jeho účinky násobí. Pozor na zmrzliny a příliš studené nápoje. Sice se s ledem tělo okamžitě osvěží, ale mozek vyšle varovný signál, že je organismu zima. Lepší je pít vlažné nápoje.

V jídelníčku dbáme na lehce stravitelné pokrmy s nižší energetickou hodnotou, jen žádné těžké , mastné jídlo.

Pamatujeme na to, že vhodné oblečení je ve světlých barvách, volnější, vzdušné, nejlépe z bavlny a materiálů, které dobře sají pot. Zrak chráníme kvalitními slunečními brýlemi.

Pokud potřebujeme rychle ochladit, spolehlivou první pomocí je ponořit končetiny do vody. Ideální je ruce až po lokty svlažit proudem studené vody, příjemné osvěžení přinese i ponoření nohou až po lýtka do ledové vody.

(mav)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2073029
DnesDnes111
VčeraVčera1006
Tento týdenTento týden5477
Tento měsícTento měsíc20065

Partnerské weby