Astronom dr. J. Allen Hynek, který během zpracování oficiální zprávy dospěl k přesvědčení, že létající talíře skutečně existují, začal dělit zprávy o jejich spatření do tří skupin. „Blízká setkání prvního druhu“ označující případy, kdy je objekt UFO viděn ve vzduchu či na zemi. U „setkání druhého druhu“ objekt po sobě zanechá důkazy své přítomnosti – například určité stopy na zemi. „Blízká setkání třetího druhu“ pak označují udál ost, kdy jsou spatřeni mimozemšťané. Zhruba devadesát procent lidí, kteří o sobě tvrdí, že se setkali s mimozemšťany, tyto bytosti líčí jako velmi podobné lidem, přestože se jejich popisy pohybují od droboučkých lidí až po urostlé supermany. Někteří ufologové doplňují klasifikaci dr. Hynka ještě o „blízká setkání čtvrtého druhu“, což je případ, kdy je nějaká osoba mimozemšťany unesena do vesmírné lodi, aby tam byla podrobena zkoumání nebo pokusům, někdy za použití hypnózy či telepatie, s cílem získat kontrolu nad jejím mozkem.

Travis Walton tvrdí, že jej 5. listopadu 1975 v Národním parku poblíž Heberu v Arizoně unesl létající talíř (svědky této události bylo pět jeho spolupracovníků). Po pěti dnech se zčistajasna znovu objevil – v telefonní budce dvacet čtyři kilometrů od místa zmizení.

Velké množství zohaveného dobytka po celých Spojených státech je zhruba od roku 1963 až do současnosti připisována tomu, že si návštěvníci z cizích planet „berou vzorky“. Policejní hlídky a farmáři, kterým se ztratila hospodářská zvířata, uvádějí, že viděli na obloze tajemná světla či neidentifikovaná letadla.
(vlab)
FOTO: Kruhy v obilí ve tvaru UFO - Cissbury, Anglie 1995 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2201392
DnesDnes463
VčeraVčera603
Tento týdenTento týden1066
Tento měsícTento měsíc11142

Partnerské weby