V září roku 1989 bylo nad Voroněží na západě Ruska zaznamenáno větší množství pozorování UFO. Svědci hovořili o zářících koulích či elipsách, přítomnost záhadných těles byla dokladována v noci i ve dne. Vše vyvrcholilo přistáním UFO a kontaktem s podivným i obřími bytostmi. Mimozemský objekt - kovová koule o průměru dvanáct metrů - se měl tehdy snést na kraj městského parku. Z útrob létajícího stroje (otvorem ve spodní části) měly těžkopádným krokem vystoupit postupně dvě postavy vysoké tři až čtyři metry. Bytosti vypadaly jako bezhlavé, jen v místě ramen měly cosi jako kopuli se třemi kulatými průzory (opatřené čočkami) po stranách, ty připomínaly oči.

Postavy byly oblečené do skafandrů stříbřité barvy, na jejich hrudi byl patrný znak disku s trojicí kroužků, nohy vězely v mohutných botách barvy bronzu. Z vesmírné lodi vystoupilo rovněž cosi, co připomínalo robota. Bylo to menší, tělo tvořil kvádr posetý množstvím svítících bodů, mělo to mechanické ruce a nohy. V místě přistání nezvaných návštěvníků se srotil dav lidí složený z náhodných zvědavých kolemjdoucích, matek s dětmi, které byly právě v parku, důchodců, studentů z nedaleké školy atd. Všichni, kdo nevídané návštěvníky sledovali, vypověděli, že to vypadalo, jako by v místě přistání odebírali vzorky.

Když se pak jeden malý chlapec rozplakal strachy, jedna z vesmírných bytostí ho zasáhla paprskometem. Chlapec údajně na několik vteřin znehybněl a pak se rozplynul. Mezi lidmi to okamžitě vyvolalo paniku a mimozemšťané urychleně opustili prostor. Vrátili se na palubu své kosmické lodi a zmizeli s ní v oblacích. Následně se zhmotnil znovu i klučina - v šoku, ale jinak zdravý a nezraněný. Na místě přistání UFO zůstala řada stop - otisky podvozku i velké šlépěje bot mimozemšťanů. Byly sem proto povolány bezpečnostní a vojenské složky a samozřejmě i tehdejší elitní vědci. Lokalita byla proměřena a stopy zajištěny, prováděly se tam i nějaké experimenty. Byla zachycena přítomnost jaderného záření, ale radiace neohrožovala životy lidí. Z hloubky stop byla vypočítána teoretická hmotnost objektu, odborníci určili, že kulovité vesmírné plavidlo vážilo minimálně jedenáct tun. Množství vyslechnutých svědků popisovalo událost shodně, také obrázky tvorů, které nakreslili, si byly velmi podobné. Badatelé se shodují, že o podvod a mystifikaci veřejnosti rozhodně nešlo.
(xar)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2169389
DnesDnes639
VčeraVčera569
Tento týdenTento týden639
Tento měsícTento měsíc15565

Partnerské weby