Fenomén UFO známe dobře, ale USO? Co to vlastně je, ptají se někteří čtenáři. Zkusíme vám všem nabídnout vysvětlení. Jako „USO“ se označují neznámé podmořské objekty, s nimiž se lidé setkali. Zkratka je z angličtiny (Unk-nown Submarine Objects) a rychle se vžila po celém světě. Už během II. světové války došlo k podivným kon-taktům. Například poblíž Atlantských ostrovů se na radarech v roce 1943 objevila šestice nepřátelských pono-rek. Všichni si mysleli, že to jsou Japonci. Zkušený admirál Giffen dává rozkaz k palbě. Je vystřelena zhruba tisícovka nábojů různé ráže, ale výsledek je nulový. Překvapení námořníci a vojáci sledují, jak radarové obrysy nepřátelských ponorek zvolna mizí, až se zcela rozplynou. Kam zmizely? To nikdo netuší.
Podobnou zkušenost mají i Němci a Rusové. V roce 1947 spatřila na vodách Baltského moře sovětská posádka záhadné světélkující objekty pod hladinou. Jiné hlášení generála Fedorova hovoří o podmořském výbuchu ne-známého objektu či továrny. Pozdější zkoumání hlubin bylo šokující, po výbuchu a troskách žádná stopa!
Sedmdesátá a osmdesátá léta minulého století patřila seveřanům. Ve Skandinávii bylo zaznamenáno mnoho výskytů USO. Pozdvižení způsobily i tzv. „flary“, záhadné rudé záře pod mořskou hladinou. Došlo i k několika nevyjasněným haváriím, některé lodě zmizely. Ale kam? Ztratily se bez jediné stopy, jako kdyby se Bermudský trojúhelník na chvíli přestěhoval do severských moří. Ještě připomeňme, že tyto podivné objekty občas vylétá-vají z hlubin a mizí v oblacích. Jsou USO „pobočným“ projektem či základnami mimozemšťanů? Lze mezi fe-nomény UFO a USO hledat souvislost? Nebo snad všichni svědci z řad námořnictva a armády trpěli halucina-cemi? Zešíleli? Kolektivně lhali? A jak podobné úkazy vysvětlit těm, kteří v mimozemšťany nevěří?
(sun)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2183363
DnesDnes172
VčeraVčera516
Tento týdenTento týden2393
Tento měsícTento měsíc10302

Partnerské weby