"Mimozemšťané již přistáli." To prohlásil člen posádky Apolla 14 astronaut Edgar Mitchell před více jak dvěma sty ohromenými obdivovately. "Jen několik zasvěcenců zná pravdu... a studují těla, která byla objevena," řekl Mitchell.
Mitchell prohlásil, že "skupina" zasvěcenců po prezidentovi Kennedym již zastavila informování o mimozemšťanech. Pro ty, kteří by snad považovali jeho prohlášení za přestřelené, Mitchell, který má vědecký titul z Technologického institutu v Massachusetts, poznamenal, že před 30 lety všeobecně převládal názor, že člověk je ve vesmíru sám. "Tomu však dnes již věří jen málokdo," dodal. Kromě mimozemšťanů mluvil Mitchell také o tom, že se během léčitelské seance dostal z rakoviny prostaty a zažil zjevení. "Dostal jsem příležitost být turistou," vyprávěl, když popisoval své úžasné pocity při sledování Země, Měsíce a Slunce.

Mitchell vyrostl ve vlivu církve Jižních baptistů, ale prohlásil, že jeho pocit propojení nelze nějakým tradičním náboženstvím vysvětlit. Později založil Institute of Noetic Sciences. Na svém webu o sobě kalifornská organizace říká, že provádí a sponzoruje "převratný výzkum možností a sil vědomí" a že objevuje "fenomén, který nezbytně nemusí zapadat do konvenčních vědeckých modelů, avšak dodržuje zásady vědecké práce." Stránka také uvádí že IONS, jak jeho členové vědí, není spirituální sektou, politickou skupinou, ani účelovým institutem.
(toh)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2337226
DnesDnes544
VčeraVčera814
Tento týdenTento týden2941
Tento měsícTento měsíc17383

Partnerské weby

apartman banner