Ředitel ukrajinského experimentálního střediska Atlant Konstantin Krepkij jednou řekl, že služeb tamějších odborníků chtěla využít vojenská rozvědka při hledání trosek létajícího talíře, který havaroval v okolí Murmanska. Uvedl to v souvislosti s tvrzením, že v posledních letech v Rusku došlo k pokusům využít parapsychologii k vojenským účelům.

Peníze, a šlo o nemalé částky, poskytovalo ministerstvo obrany a „zvláštní péči“ o vědců projevovalo i ministerstvo zdravotnictví. V rámci programu Vlna speciálně připravení parapsychologové předváděli své nevšední schopnosti. Mimo jiné se dokázali naladit na mozkové vlny jiných osob a poté přesně tlumočit, na co dotyčná osoba právě myslí. Perspektivně šlo o experimenty s cílem sledovat práci mozku a myšlenkové procesy určitých lidí. Jaký by to mělo význam pro vojenskou či jinou rozvědku, není asi třeba popisovat.

Odborníci, kteří byli vybráni do programu Vlna, byli už na takové úrovni, že dokázali po několika desítkách sekund odečítat myšlenky lidí kolem sebe. Později je dokonce dokázali zachytit bez ohledu na vzdálenost. Jeden ze známých ředitele Krepkeho se prý z legrace napojil na známou ukrajinskou léčitelku Galinu Kudrianovou, které zcela znemožnil jakoukoli činnost. Ta se domnívala, že jde o nějaké atmosférické nebo rádiové poruchy.
V návaznosti na vyschlý pramen peněz a prostředků a bezesporu úpadek SSSR vedly k zanechání podobných výzkumů včetně pokusů generálů ovládnout svět pomocí nové zbraně, parapsychologie.
(toh)
 

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2045459
DnesDnes94
VčeraVčera993
Tento týdenTento týden2991
Tento měsícTento měsíc19812

Partnerské weby