V poslední době se objevují nové úvahy, které zpochybňují darwinovskou evoluční teorii, do diskuse se zapojují i známé osobnosti a různí duchovní vůdci a kněží. Domnívají se, že svět stvořil Bůh (či bohové), ale žádný z nich se nejmenoval Darwin. Možná, že v něčem mají pravdu, možná existuje i třetí cesta. Stačí se podívat na úžasné archeologické nálezy z 20. století. Některé z nich jako kdyby vypadly ze scénáře sci-fi.

Asi nejznámějším případem je nález podivných kovových koulí s drážkami. Byly objeveny v Jihoafrické republice, zajímavě vrostlé v usazeninách, které vznikaly před 2 miliardami let! Koule byly vykopány horníky a počet exemplářů se postupně rozrostl až na několik stovek!

Jiný pozoruhodný objev se podařil v Argentině. Kdosi „zapomněl“ v hornině staré asi 3 miliardy let multifunkční kroužky z neznámé slitiny. Ještě zajímavější je fakt, že krátce před zkoumáním ve speciální laboratoři kamsi zmizely. Měl snad někdo zájem na tom, aby senzační nález nebyl podrobněji prozkoumán?

V uranovém dole se také leccos objeví. Například v africkém Gabunu překvapení geologové kroutili hlavou nad neobyčejným vzorkem rudy, chybělo velké množství izotopu 235, přitom množství izotopu 238 bylo v normě. Odborníci vytvořili speciální tým a odebrali vzorky z celého dolu. Někde chyběla až polovina izotopu 235! Znamenalo to snad, že tu před 2 miliardami let působila vyspělá civilizace, která provozovala jadernou elektrárnu? Používala nukleární rakety? Jaderné reaktory? Létala do kosmu? Vědci vše vyřešili šalamounsky – jednalo se o spontánní přírodní reakci!
Nezmínili jsme záhadné otisky lidských stop vedle dinosauřích, nálezy zkamenělých podrážek prehistorické obuvi, objevy potrubí a hřebíků v devonových vrstvách (stáří asi 400 milionů let!) a mnoho dalších senzací. Není divu, že darwinovským teoriím o polidštěné opici všichni nevěří. Vy snad ano?
(sun)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2169390
DnesDnes640
VčeraVčera569
Tento týdenTento týden640
Tento měsícTento měsíc15566

Partnerské weby