S psychotronikem jsme se vydali do Prahy, magického centra a průsečíku evropských kultur, do někdejšího sídla králů a alchymistů. Zajímalo nás, kde se vysk ytují nejnebezpečnější geopatogenní a psychosomatické zóny.

Pomineme-li místa hromadných tragédií, místa „prokletá“ a hřbitovy, potom jedny z nejsilnějších negativních zón najdeme na všech pražských nádražích. Jde o zóny psychické, na vině je zřejmě silná koncentrace lidí, nervozita, spěch, emoce. Negativní vyzařování má i Staroměstská radnice, Celetná ulice, Karlovo náměstí, Bílá hora, část Smíchova, Dejvice a Petřín. Na Petříně se obětovalo už v pohanských časech, také údajně během 19. a na začátku 20. století, kdy se tu tajně scházeli příznivci okultismu a ďábla.

Silná negativní zóna se vyskytuje i v Klimentinu, kde bychom díky působení jezuitů očekávali pravý opak. Možná, že příčina tkví v různých pověstech, které areál obestírají. Mělo tu dojít k vraždě mnicha, jeho kostra je podle pověsti zakopána kdesi pod dlažbou. Jiná historka se zmiňuje o excentrickém řeholníkovi, který se tajně věnoval magii, kabale a alchymii. Dokázal prý přivolat pekelné síly, po letech bádání se mu mělo podařit materializovat obávaného Strážce prahu, bytost, která hlídala jeden ze vstupů do paralelního světa. Jednoho dne zmizel. Ve zdejší rozsáhlé knihovně si kdysi uchovávala i sbírka zakázaných kacířských knih, mimo jiné i okultní a satanská literatura. Jeden z knihovníků se zmocnil mapy s vyznačením štol na onen svět. Jenže hned během následující noci byl napaden nebožtíky (či spíše „nemrtvými“) a zardoušen vlastním růžencem. Podivná je i další pověst o svérázném jezuitském řezbáři. Žil v Klementinu a byl téměř slepý, přesto dokázal z lipového dřeva vyřezat věrné podobizny lidí, kteří měli brzy zemřít. Malé dřevěné hlavičky stavěl na zvláštní stolek se svícemi. Jeho předtucha se pokaždé vyplnila.

Truchlivých míst jsme tentokrát navštívili hned několik, ale blikající replika staré lucerny nás už zve k dalšímu magickému výletu…inu, uvidíme.
(sun)
 

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2102002
DnesDnes75
VčeraVčera1169
Tento týdenTento týden2236
Tento měsícTento měsíc23788

Partnerské weby