V poslední době se archeologům podařilo nalézt několik unikátních hrobů s ostatky údajných čarodějnic či vampýrů. Jeden z objevů se týká i naší republiky, přibližně 700 let starý hrob byl odkryt v Hrádku nad Nisou. Odborníci na údajné upíry shodně tvrdí, že kdysi opravdu existovala zvláštní rasa vampyristických bytostí, která operovala téměř po celém světě. Nešlo o nějaké notorické pijáky krve, spíše o energetick é „lupiče“. Část záhadologů tuto rasu definuje jako určité specifikum, snad pozůstatek z božích genetických experimentů. Vampýr je stvořená bytost, je obdařena nesmrtelností a občas i hmotným tělem, většinou však disponuje pouze tělem astrálním.

U čarodějů a čarodějnic je to trochu složitější. Současní praktici jsou tak trochu produktem moderní doby (např. Kult Wicca), jejich rozmach nastal ve 20. a 30. letech minulého století, během renesance okultismu. Dejme opět slovo badatelům. Například William Murray, odborník na čarodějnictví, se domnívá, že kdysi dávno existovalo prastaré předkřesťanské náboženství s čarodějnickým kultem. Právě na něj navazují moderní adepti. Pokud se ponoříme do starogermánských mýtů, najdeme opravdu zmínky o podobném kultu. K astrálnímu cestování na sabat se nechává přemluvit i všemocný bůh Odin Strašný, nejvyšší vládce a král všech kouzelníků. Praktikoval vysokou černou magii (tzv. „sedhir“), která přináležela jen čarodějkám (kněžkám). Tyto rituály jsou téměř shodné se středověkými i současnými praktikami.

Bylo původní čarodějnictví tajným a mocným kultem? Navazuje na zapomenuté pradávné náboženství? Možná ano, protože strach z něj měla i neblaze proslulá inkvizice. Skutečné čarodějnictví nemělo nic společného se satanismem, jelikož jeho kořeny vyrůstají z pohanství. Ďábel je ryze biblickým produktem a k čarodějnictví jej mylně přiřadila již zmíněná středověká inkvizice.
(nov)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2317697
DnesDnes351
VčeraVčera1226
Tento týdenTento týden2501
Tento měsícTento měsíc24623

Partnerské weby