Během našeho pátrání po českých umělých pahorcích jsme nemohli minout záhadnou obří mohylu u středočeské obce Libomyšl. Podle pověsti jsou v nitru kopce ukryty četné poklady a navíc tu straší zákeřní démo ni!

Vrch zvaný Hrádek je opravdu umělý, na jeho vrcholku stávala malá tvrz neznámého původu. Dochovaly se pouze zbytky valů z let 1370 až 1572 a pověst o strašidelných černých psech. Ti odtud měli vypudit majitele, jeho dcera byla nalezena pod kopcem mrtvá a na hrdle měla otisky velkých zubů. Dnešní bílá paní je možná nepokojnou duší zavražděné. Není ani příliš jasné, kdo si dal obrovskou práci s navršením obří mohyly, když je v okolí dostatek přírodních kopců. Pravděpodobně působila jako energetický zesilovač a díky rozvětvené síti umělých vrchů bylo možné regulovat zemskou energii a měnit tvář krajiny. Tyto umělé pahorky ležely na takzvaných energetických uzlech, křižovatkách zemské energie. Právě na těchto místech se prováděly nejdůležitější magické rituály. Zkušení mistři dokázali měnit tvář krajiny a manipulovat s onou energií, což se mohlo hodit nejen během válek, ale i mírových časech. Žraví „démoni“ jim jejich plány chtěli pokazit, proto bylo nutné je ovládnout.

Že nejsme možná daleko od pravdy, potvrzuje i neobvyklý zájem dominikánů a jezuitů o tento kultovní vrch. V 18. století tu jezuité plánovali stavbu kaple či kostelíka, jistě věděli, jaká energetická síla se v kopci skrývá. Takový „zesilovač“ pak pomáhá při produkci zázraků a vábí věřící.
Hrádek je údajně prošpikován tajnými chodbami a sklepy. Část propadlých byla u tvrze ještě v minulém století k vidění, mnoho dobrodruhů tu pátralo po pokladech. Záhadologové upozorňují také na zajímavý odkaz v Kosmově Kronice české. Tajemná mohyla kněžny Kazi se údajně nacházela právě tady, na Hrádku.
(nov)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2219569
DnesDnes88
VčeraVčera639
Tento týdenTento týden88
Tento měsícTento měsíc12094

Partnerské weby