Na severu Volgogradské oblasti se táhne pásmo kopců, které se nazývá Medvědí… Odkud se ten název vzal, nikdo neví, historici ho spojují s velmi starými malbami, ale archeologické vykopávky v kopcích nic zajímavého nepři nesly. O tato místa se ale od roku 1990 zajímají specialisté na anomální jevy.  Stalo se totiž toto: Před očima několika pastevců si místní obyvatel Jurij Mamontov sedl na kámen, vzplál a úplně shořel během několika vteřin. Zůstaly po něm nepoškozené pouze šaty. Ani ohořelé kosti, ani ohořelá svalová tkáň, nic.

Vyšetřovatelé, kteří přijeli jako první, se začali vyptávat starousedlíků. A zjistilo se, že takové samovznícení tu nezažili poprvé. A že zde dochází k dalším paranormálním jevům. Žijí zde mnozí svědci záhadných ohňů na nočním nebi, návštěv velikých humanoidů ve stříbřitých oděvech a také toho, jak se v noci krajina osvětluje přímo denním světlem vycházejícím z neznámého zdroje.

Dva roky po záhadné smrti Jurije Mamontova zachytily radary saratovského letiště nad Medvědími kopci nějaké neznámé objekty, které letěly rychlostí přes 10 tisíc kilometrů za hodinu. Hledači od té doby nejednou narazili na místa s vypálenou trávou a keři, která klidně mohla být místem přistání UFO. Mimo vnější znaky svědčily o anomálnosti i přístroje - ukazovaly, že úroveň přirozeného elektromagnetického pole se tam změnila.

Další sledování přineslo ještě jedno překvapen: Pod zemí byl objeven dvanáctikilometrový tunel o průměru dvacet dva metry. A všechno anomální dění se konalo v jeho blízkosti. Tunel byl skutečně neobyčejný. Pokoušeli se ho prozkoumat echolotem, ale to se nepovedlo. Zvuk vcházel, ale nevracel se. Výzkumy pokračovaly, ale přinášely jen další otázky. Nedávno přišli ufologové s nápadem, že jsou to jejich kolegové v jiných světů, kteří se zaměřují na Zemi pomocí elektromagnetického záření vycházejícího z těchto zón. Jsou na planetě celkem tři: mimo Rusko ještě v Kanadě a v Číně, vytvářejí tak ohromný trojúhelník. Tato hypotéza vyvolává další nápady: zóny byly úmyslně vytvořeny jako majáky pro kosmické cestovatele. Vše je jasné, zbývá jen čekat na návštěvu.
(ksa)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2340124
DnesDnes95
VčeraVčera920
Tento týdenTento týden95
Tento měsícTento měsíc20281

Partnerské weby

apartman banner