Jedním z nejzáhadnějších fenoménů jsou tajemná světla na noční či večerní obloze. Jejich registrace je kupodivu hojná, a to i v České republice. Svědci je spojují s výskytem UFO, ale opravdu do tohoto „šuplíku“ pa tří?

Vlastimil Krejčí nám asi před deseti lety vyprávěl o tom, jak byl už několikrát obtěžován záhadnými světly na své chatě na Domažlicku. Pokaždé se jednalo o shodný jev - náhle se nad jeho hlavou rozsvítilo jasné světlo, kužel o průměru asi deseti metrů. Přitom na obloze panoval klid, žádná bouře, žádné anomálie, žádné letecké manévry. Zajímavý je i čas pozorování, jev se přihlásil vždy mezi 23. a 24. hodinou. Pan Krejčí zemřel, jejich chatu zdědila vnučka, ta ale nic nepozoruje a žádné problémy nemá.
Podobný případ byl zaregistrován v roce 1998 na jižní Moravě, tady tajemné světlo řádilo poblíž Břeclavi. Svědci (manželé) byli oslněni, ale když začali pátrat po původu záhadného jevu, světlo zmizelo. Jako kdyby někdo otočil vypínačem.

Opravdový rozruch vyvolaly záhadné události na Benešovsku. Během léta 1993 vypukla u Miličína honička na „mimozemšťany“. Spousta rekreantů byla přesvědčena, že na vlastní oči spatřila opravdické létající objekty z jiných galaxií. Také tu „operovala“ stejná nebeská světla a sledovala některé jedince. Proč? Podle některých zpráv se objevily i záhadné zářivé koule, souvisely nějak s jasnými proudy „božích světel“?

Hledání vysvětlení je obtížné. Někteří odborníci se domnívají, že jde o projevy dosud neznámých energií či přírodních anomálií. Podobně jsme uvažovali i my, když jsme se poblíž západočeských Nýřan setkali s podobným jevem. U železniční trati jsme narazili na velkou zář, poblíž bývalého strážního domku se na poli rozsvítilo světlo jako ve dne. Potom záře zmizela, ale na jak dlouho?
(jiř)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2201379
DnesDnes450
VčeraVčera603
Tento týdenTento týden1053
Tento měsícTento měsíc11129

Partnerské weby