Historie lékařství zná nespočet případů lidí, kteří věřili, že v jejich těle žijí hadi, ještěři a žáby. Z medicínského hlediska je jejich víra spojena s duše vní chorobou, ovšem stát se může cokoliv.

Had je beznohý, a přece se může pohybovat velmi rychle. Právě to vyvolává v lidech pocit, že je had ďábelským tvorem. Setkáváme se s ním už v antické mytologii, kdy na sotva narozeného Hérakla seslala bohyně Héra hady, aby dítě zahubili. Podle bible se v podobě hada zjevil i ďábel. V Egyptě se popravovalo hadím uštknutím a Mojžíš stvořil hada z mědi a vztyčil jej na tyči.

Ještěři se vyskytovali ve formě draků a žába byla jedním z prostředků určených pro čarodějnické rituály. Žába se často vyskytuje i v pohádkách, kdy se ropucha po polibku změní v překrásnou pannu. Mít ale tyto tvory v těle je poněkud nereálné, i když pravda je někdy víc než fascinující.

Kdysi informoval íránský list o ženě, která porodila žábu. Zvíře se do jejího těla prý dostalo v larválním stadiu a zde se vyvinulo. Zárodek žáby se do ženina těla dostal při plavání ve znečištěné vodě a zmíněná žába je dnes podrobována speciálnímu anatomickému vyšetření a genetickým testům. Už teď se přišlo na to, že jsou u ní úžasné podobnosti s člověkem ve tvaru prstů a jazyka. Tato žena z jihoíránského města Iranšár není ani první, ani poslední, které se něco podobného přihodilo.

V Mexiku kdysi lékaři operativně vyndali z těla žábu dívce, která dlouhou dobu trpěla bolestmi břicha a úporným zvracením. V jižní Koreji se stal podobný příběh mladé ženě, která nosila ve svém těle malého hada. Ve výčtu bychom mohli pokračovat dál, protože vyvinutých tvorů v tělech lidí je přece jenom víc, než by se dalo spočítat na prstech ruky. Příroda si někdy dokáže opravdu pohrát a její styl klonování je, zdá se, bez hranic.
(mz)

 

 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2184116
DnesDnes361
VčeraVčera564
Tento týdenTento týden3146
Tento měsícTento měsíc11055

Partnerské weby