Vědci 19. století usoudili, že musel existovat ztracený kontinent, aby vysvětlili neobvyklé rozložení flóry a fauny kolem Indického oceánu. Jaké jsou pro něj důkazy ? Existovala někdy lidská rasa zvaná Lemuřan é?

Z vyhlídkového vozu vlaku, který ho unášel nocí k Portlandu v Oregonu, vyhlédl jeden reportér a spatřil na kalifornské hoře Mount Shasta jakási podivná červená a zelená světla. Zeptal se na ně průvodčího a ten mu řekl, že to tam pořádají oslavy Lemuřané.

To napsal Edward Lanser v článku uveřejněném v Los Angeles Times Star 22. května 1932. V naději na další příběh cestoval k Mount Shastě, kde se v městečku Weed setkal s dalšími lidmi, kteří viděli světla. Slyšel také hovořit o „mystické vesnici“ na svazích hory, odkud se ještě nikdy nikdo nevrátil. Vesnici prý také pozoroval s pomocí silného dalekohledu vědec - profesor Edgard Lucin Larkin. Viděl na ní nádherný chrám z onyxu a mramoru. Lemuřané prý přicházeli nakupovat zásoby do místního městečka Weedu a platili velkými zlatými nuggety, vydolovanými z hory.

Lemuřané byli „vysocí, bosí, vznešeně vyhlížející lidé s vlasy nakrátko střiženými, oblečení do sněhobílých rouch“. Slavnosti se světly pořádali na památku svého ztraceného domova Lemurie. Žili neodhalení v Severní Americe už mnoho tisíc let a používali „svaté síly tibetských mistrů“, která jim umožňovala splývat s okolím a libovolně mizet. Jejich vesnici chránila před vetřelci z vnějšího světa neviditelná bariéra.

Přírodní katastrofy začaly rozbíjet zemskou hmotu Lemurie zhruba před 136 až 60 miliony let podle druhé Scott-Elliottovy mapy Lemurie, ale k úplnému potopení světadílu došlo až mnohem později.

Německý přírodovědec Ernst Haeckel (1834 – 1919) věřil, že kontinent, který se kdysi táhl od Madagaskaru po Malajsii, vysvětluje distribuci lemurů a jiných druhů. Dále navrhl, že Lemurie by mohla být místem původu lidských bytostí. “… existuje mnoho okolností (zejména chronologických faktů), které naznačují, že prvotním domovem člověka byl světadíl nyní potopený pod hladinou Indického oceánu“.
(vlab)

 

 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2183382
DnesDnes191
VčeraVčera516
Tento týdenTento týden2412
Tento měsícTento měsíc10321

Partnerské weby